PLIVANJE: Trofeji za Dinamo u Kruševcu i Beogradu

Iza takmičara Plivačkog kluba Dinamo je veoma uspešan vikend. Članovi ovog sportskog kolektiva učestvovali su na dva značajna takmičenja, a sa oba su se vratili okićeni medaljama.

Međunarodni miting pod nazivom „Šarengradski kup” održan je u subotu, 13. maja, u Kruševcu, a na ovom takmičenju učestvovali su plivači i plivačice iz: Bugarske, Severne Makedonije, Bosne i Hercegovine i Srbije. U konkurenciji od 359 takmičara, boje Dinama branilo je dvanaest plivača i plivačica.

Najuspešniji u redovima pančevačkog kluba bili su Milutin Jocić i Miloš Pantić, koji su još jednom oduševili sve poklonike ovog sporta i nagovestili svetlu budućnost za srpsko plivanje.

Milutin je bio fenomenalan – osvojio je čak tri zlatne medalje. Ovaj sjajni dečak je trijumfovao u disciplinama 50 m kraul, 50 m leđno i 50 m delfin i tako samo potvrdio svoj raskošni talenat.

Izvanredan je bio i Miloš. On je najsjajnija odličja zaslužio u trkama na 50 m kraul i 50 m leđno, dok je u nadmetanju na 50 m delfin osvojio bronzanu medalju.

Milutin Jocić je proglašen za najuspešnijeg takmičara u kategoriji dečaka od 10 godina, a Miloš Pantić je bio najbolji u konkurenciji plivača od devet godina.

Darija Veličkovski je bila najbrža u trci na 100 m delfin, a srebro joj je pripalo posle nadmetanja na 100 m prsno. Stefan Miltenović je osvojio bronzane medalje u trkama na 50, 100 i 200 m kraul, Martin Ćirković je zaradio zlato na 100 m prsno, a Martin Husarik srebro u disciplini 50m leđno.

U nedelju, 14. maja, u Beogradu, na Adi Ciganliji, u organizaciji Srpskog saveza plivanja na otvorenim vodama, održan je drugi međunarodni miting „Belgrade open water 2023”.

Ovo takmičenje se sastojalo od 4 trke: Orange wave –1,5 km, Blue wave –3 km, Green wave – 5 km i Relay wave.

Iako vreme nije išlo naruku takmičarima, članovi masters grupe PK-a Dinamo, Slobodan Stančul i Kosta Mirković, nisu se pokolebali i učestvovali su na ovom takmičenju.

Slobodan je trku na pet kilometara isplivao sa vremenom 1:18.15, dok je Kosta nadmetanje na tri kilometra završio sa vremenom od 51:48. Obojica su osvojili zlatne medalje.