ULIČNA TRKA U VRBASU: Najmlađi Panonci doneli medalje i pehare u Pančevo

Atletski klubovi Panonija i Tamiš

Sportisti Atletskog kluba Panonija iz Pančeva učestvovali su u subotu, 13. maja, na tradicionalnoj uličnoj Vrbaškoj atletskoj trci u Vrbasu. U okviru trke održano je i Prvenstvo Srbije na 10 kilometara.

Vrbaški atletski klub (VAK) je po treći put bio organizator ove manifestacije, a trčalo se centralnim gradskim ulicama Vrbasa. U trci najmlađih nastupilo je više od 300 atletičara uzrasta od 7 do 15 godina.

Atletski klub Panonija nastupio je sa deset atletičara i atletičarki, a oni su osvojili 5 pehara.

Lav Grujević je u trci na 100 m osvojio zlatnu medalju i pobednički pehar. U istoj trci, su peto i sedmo mesto zauzeli Saša Hajl i Aron Stojić.

U trci na 200 m, Olga Gošić je zauzela peto mesto, dok je u trci devojčica na 300 m Anđela Stefanović osvojila srebrnu medalju.

Nina Štrkalj je u trci devojčica na 400 m osvojila pobednički pehar, dok je Anastasija Stošić zauzela šesto mesto.

U trci dečaka na 500 m odličan je bio i Petar Sekulović koji je osvojio srebrnu medalju, dok je Valentina Mirkov zauzela sedmo mesto.

– Svi učesnici dečjih trka su na cilju okićeni medaljama za učešće, dok se organizator postarao da oni koji su osvojili neko od prva tri mesta dobiju pehare i poklon pakete sponzora – kažu u AK-u Panonija.

U trci seniora na Prvenstvu Srbije, boje Panonije branio je Danijel Grujević koji je 10 km istrčao za 17:20,22 i tako zauzeo 20. mesto u državi.

Lepo zvuči činjenica da je u Vrbas zajedničkim prevozom išlo oko 30 atletičara i atletičarki klubova Panonija i Tamiš iz Pančeva. Ovi klubovi već po tradiciji zajedno idu kako na pripreme tako i na takmičenja, što je za svaku pohvalu.

– Naši sportisti vredno rade, a starije pionire već narednog vikenda čeka nastup na Prvenstvu Srbije. Na leto je u planu organizacija „Pančevačkog maratona” u Narodnoj bašti, dok će na jesen biti organizovan četvrti „Fox Trail” u Deliblatskoj peščari – kažu u upravi AK Panonije.