KOŠARKA: Pančevački Dinamo od jeseni u višem rangu!

Igra pod obručima ovih dana je centru pažnje, bar kada je pančevački sport u pitanju. Tamiš je u jednoj od najboljih partija pobedio somborski Džoker i tako i definitivno obezbedio svoj status u Košarkaškoj ligi Srbije, a juče su poklonike sporta obradovali i momci Dinama. Naime, seniori Košarkaškog kluba Dinamo osvojili su titulu šampiona u Drugoj regionalnoj ligi grupa Sever-jug, pa će se od jeseni nadmetati u višem rangu.

Utakmica odluke odigrana je juče, u prepunoj sali OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, u pravoj brazilskoj atmosferi na kojoj bi mogli da pozavide i mnogo veći klubovi. Mladi tim Dinama savladao je ekipu Vojke sa 75:47 u direktnom susretu za ulazak u viši rang.

Tako je tim koji predvodi trener Aleksandar Jovanović ostvario ukupan skor 19-1. Jedini poraz Dinamo je doživeo na gostovanju u Golubincima od Jadrana i to još prvom delu sezone.

Direktnog konkurentna za ulazak u Prvu regionalnu ligu, Pančevci su savladali oba puta. U prvom delu prvenstva, belo-plavi su bili bolji na gostovanju u Vojki sa 66:83.

U utakmici koja odlučivala o naslovu prvaka lige, Dinamo je kontrolisao čitav tok meča. Na otvaranju utakmice, domaći tim je sigurno gradio prednost preko Ćurčića i Keljevića. Sredinom prve četvrtine, Pančevci su poveli sa 15 poena razlike, pa je trener gostiju bio prinuđen da iskoristi oba tajm-auta već u prvoj četvrtini.

Gosti su se u napadu malo stabilizovali, pa je rezultat na kraju prve četvrtine bio 23:15. U drugoj deonici domaćin je samo uvećavao prednost, pa se na pauzu otišlo sa velikih 18 poena viška (44:26).

U drugom delu utakmice, gosti su pokušali zonskom odbranom da zbune domaćine, ali to nije dalo prevelikih rezultata. Mladi Uzelac je uz pomoć Đorđeva i Vasića bio nerešiv problem za Vojčane. Poslednju četvrtinu obeležili su najmlađi igrači Dinama.

Za najboljeg igrača lige proglašen je mladi krilni centar Dinama Luka Uzelac, dok je najbolji trener Aleksandar Jovanović, upravo trener pančevačkih košarkaša.

Za ekipu Dinama u sezoni 2023/24, sezoni koja će se dugo pamtiti, nastupali su: Marko Vasić, Branislav Labudović, Aleksa Jovičić, Jovica Đorđev, Nikola Veljković, Nikola, Strinić, Strahinja Ćurčić, Luka Uzelac, Lazar Janjić, Veljko Keljević, Aleksa Španić, Sava Ilić, Predrag Luković, Mihajlo Živković, Filip Slijepčević i Stefan Dozet.

Lep je ovo uspeh Dinama, kluba koji je 1961. godine igrao i u Prvoj saveznoj ligi Jugoslavije. Čestitke zaslužuju igrači i treneri, ali i svi oni koji su bili uz Dinamo na putu povratka… Tu pre svega mislimo na Darka Jovičića, predsednika KK-a Tamiš, ali i legendarnog Marina Perića, čoveka koji je postao simbol košarke u Pančevu i koji je ostavio neizbrisiv trag u Dinamu.