DŽUDO: Još jedno zlato za Radana Čigoju

Takmičari kačarevačkog Jedinstva vratili su se sa tri osvojene medalje sa međunarodnog Kupa „Trudbenik Kortega” koji je održan proteklog vikenda u dvorani Sportskog centra „Šumice” u Beogradu.

Na tatami je izašlo oko 750 mladih džudista i džudistkinja iz 67 klubova iz Srbije, Mađarske, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Rusije, Turske i Švedske.

Najbolji među predstavnicima Jedinstva bio je dečak koji stvarno obećava, Radan Čigoja. Samo desetak dana nakon što je osvojio zlato na međunarodnom turniru „Okami open” u Novom Sadu, Radan je sada ponovio taj uspeh i još jednom zaslužio najsjajnije odličje.

Njegov klupski drug Ivan Glozik osvojio je srebro, dok se Emilija Ilić izborila za bronzu.

Boje Jedinstva na ovom kupu branili su i Maksim Milošević, Marta Kosanović, Luka Krkobabić i Dušan Atanackov, ali su njima medalje ovog puta izmakle.