SJAJAN USPEH KLUBA „RUSLANA”: Pančevačke gimnstičarke najbolje u Srbiji

Mlade gimnastičarke iz pančevačkog kluba „Ruslana” još jednom su briljirale i oduševile su sve poklonike ovog lepog sporta. One su ovoga puta ostvarile fantastičan uspeh na državnom šampionatu u individualnom programu, koji je u organizaciji Gimnastičkog saveza Srbije 4. juna održano u Svilajncu.

Na najprestižnijem domaćem takmičenju učestvovalo je 200 gimnastičarki iz 20 klubova širom Srbije, a nadmetanje je održano za sve uzrasne kategorije.

Klub ritmičke gimnastike „Ruslana” iz Pančeva predstavio se sa pet svojih takmičarki i sve one osvojile su medalje!

– Devojčice su bile fenomenalne! Zaslužuju sve pohvale. Uložile su ogroman trud i na najbolji način predstavljale su naš klub – rekla je trener Ruslana Lucenko Petrin.

U konkurenciji devojčica rođenih 2013. godine Danica Orlić je osvojila zlatnu medalju u vežbi sa obručem, a u disciplini višeboj okitila se srebrnim odličjem.

Magdalena Medan se nadmetala u grupi devojčica rođenih 2012. godine, a postala je nova apsolutna prvakinja Srbije u višeboju, šampionka države u vežbi sa čunjevima i vicešampionka naše zemlje u vežbi sa loptom.

Iva Patalov, takođe devojčica od jedanaest godina, bila je najbolja u vežbi sa vijačom i zasluženo joj je pripalo najsjajnije odličje.

Lara Raković koje je rođena 2011. godine osvojila je bronzanu medalju u vežbi sa čunjevima i tako još jednom potvrdila svoj talenat.

Četrnaestogodišnja Miona Bogdanov postala je nova šampionka Srbije u vežbi sa čunjevima i pokazala da je s pravom jedna od najboljih gimnastičarski u svom u uzrastu u našoj zemlji.

Nije tu bio kraj osvajanja trofeja za klub „Ruslana”. U ekipnoj konkurenciji, pionirska ekipa iz Pančeva koju su činile Magdalena Medan i Iva Patalov osvojila je srebrnu medalju!