PIŠE SE ISTORIJA: Pančevački Železničar na kapiji SUPERLIGE!

Kakav sportski vikend u Pančevu! Nakon subotnje veličanstvene pobede rukometašica ŽRK Pančeva nad Kikindom i plasmana u ARCUS Superligu, šanse da Pančevo po prvi put u istoriji dobije i svog fudbalskog superligaša sve su veće!

Fudbalski klub Železničar je u nedelju, 15. maja, gostovao IMT-u na Novom Beogradu u odlučujućem derbiju u pretposlednjem kolu plej-ofa Prve lige Srbije. Od ishoda ove utakmice zavisilo je hoće li se Želja plasirati u baraž doigravanje za ulazak u Superligu (a možda i obezbediti direktan prolaz u Superligu ukoliko rezultati na ostalim terenima u ovom i narednom kolu Prve lige Srbije budu išli naruku Pančevcima).

Imalo je Pančevo razloga za strepnju, jer su „traktoristi” još od prošlog susreta sa Željom u Pančevu krajem februara, kada su slavili pobedu rezultatom 1:2 (1:1), pošteno „zaorali” kroz Srbiju i zaređali pobede.

Međutim, sreća je danas bila na strani Pančevaca i meč je završen rezultatom 1:2 (1:1).

Želja je poveo u 28. minutu golom Petra Gigića, a u 40. minutu izjednačio je Vladimir Lučić.

Iako je tim IMT-a kroz celu utakmicu bio na visini zadatka i imao nekoliko odličnih šansi, golman Železničara Mladen Živković i ovog puta je odbranio neodbranjivo i još jednom dokazao da zaslužuje titulu najboljeg čuvara mreže u Prvoj ligi Srbije.

Golman Mladen Živković (desno) sa predsednikom kluba Zoranom Naunkovićem

Ipak, kada je već izgledalo da će se Želja sa stadiona IMT-a vratiti sa samo jednim bodom, u samom finišu utakmice, odnosno u trećem minutu sudijske nadoknade, odlučujući pogodak postigao sjajni Miroljub Kostić.

Kakav obrt! Nepun minut kasnije sudija je svirao kraj.

Miroljub Kostić odmah nakon utakmice

Orilo se u zgradama širom Pančeva u tom trenutku! Tresla su se pančevačka naselja, jer su uz Želju kraj malih ekrana bili svi ljubitelji najvažnije sporedne stvari na svetu u gradu na obali Tamiša.

Sve detalje o ovom meču pogledajte na zvaničnoj Fejsbuk stranici FK-a Železničar:

Želja je ovom zaista velikom pobedom osigurao plasman za baraž u Superligu, a ako bude sreće, možda čak i direktan prolaz u fudbalsku elitu.

Trenutno stanje na tabeli je sledeće:

Kao i uvek, nakon meča usledilo je slavlje u svlačionici uz sada već tradicionalnu pobedničku „himnu”.

Pogledajte kako je to izgledalo:

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели FK Železničar Pančevo (@fk_zeleznicar_pancevo)

Naredni meč, u poslednjem kolu plej-ofa Prve lige Srbije, Želja igra na svom terenu, gde dočekuje OFK Žarkovo.

Utakmica se igra u subotu, 21. maja, od 17 sati, na SC Mladost, a vi svakako dođite malo ranije da zauzmete mesto, jer teško da postoji ljubitelj fudbala u ovom gradu i okolini koji bi želeo da propusti šansu da ne bude na licu mesta uz najuspešniji fudbalski klub u Pančevu dok se pišu neke od najvažnijih stranica istorije fudbala kako u ovom klubu tako i u našem gradu. Ulaz na utakmicu je besplatan.