ISTORIJSKA POBEDA: Rukometašice ŽRK Pančeva UŠLE U SUPERLIGU! Pobedile Kikindu sa GOLOM RAZLIKE! (FOTO, VIDEO)

Kakva se utakmica danas dogodila u Kikindi! I kakvu istorijsku pobedu su postigle rukometašice ŽRK-a Pančevo protiv ekipe iz tog grada!

Igralo se poslednje kolo Super B lige, a ishod utakmice odlučivao je o šampionu i putniku u elitu.

Koliko su ekipe iz Pančeva i Kikinde bile izjednačene po kvalitetu svedoči činjenica da je rezultat na poluvremenu bio 15:15, a da je 12 minuta pre kraja utakmice ponovo bilo izjednačeno: 22:22! Kakva drama!

Naše Pančevke ipak su u krajnje neizvesnom meču uspele da stignu do pobede uz samo gol razlike, Kikinda – Pančevo 26:27 (15:15)!

Za 31 godinu, koliko postoji, ŽRK Pančevo se po prvi put plasirao u Arcus Superligu, odnosno u najviši rang takmičenja u našoj državi.

Za to im je danas u Kikindi bio dovoljan i nerešen rezultat i jedan bod, ali sada u elitu putuju kao šampionke!

Mnogo je emocija bilo danas u Kikindi kada je Pančevkama na čelu sa kapitenom Nevenom Markagić uručen pehar za prvakinje Super B lige, a mi smo bili na licu mesta da to zabeležimo.