FUDBAL: Železničar nastavio pobednički pohod – pao i Radnički NB!

Pančevački Železničar napravio je još jedan veliki korak ka eliti. Uspešno je okončao jedno od najtežih gostovanja – osvojio je bodove na stadionu Bežanije, pobedio je novobeogradski Radnički sa 1:2.

Bio je to sjajan duel dve izvanredne ekipe. Tempo igre je bio fantastičan i nije padao 90 minuta. Igrao se atomski fudbal na kome su mogli da pozavide i superligaši. Prvo poluvreme pripalo je novobeogradskim „majstorima” koji su u 20. minutu iskoristili jednu grešku gostiju i došli u vođstvo.

Ređao je Želja šanse pred golom Radničkog, ali je u heroja izrastao golman Čubraković koji kao da je začarao mrežu domaćeg tima. Stručni štab Pančevaca napravio je prave izmene, a totalna ofanziva urodila je plodom u 67. minutu.

Aleksandar Đorđević je povukao akciju, usledio je soloprodor i idealan centaršut… Na pravom mestu našao se Milan Mirosavljev – konačno je golman Radničkog bio primoran na kapitulaciju – 1:1

Adrenalin je dostizao maksimum. Uzbuđenje je nadjačavalo stvarnost… Želja je zaigrao kao u transu. Iz napada u napad, gol gostiju visio je u vazduhu, mada su i domaći umeli da zaprete iz kontranapada, ali je Željin Žile kapiten bio na visini zadatka….

A onda, u 80. minutu, erupcija oduševljenja koja se čula do Pančeva! Luka Petrović je sjajno centrirao, a Đorđe Šušnjar postigao gol u stilu vrhunskih velemajstora!

Železničar – tim sa karakterom pobednika! Ekipa koja se ne predaje do poslednjeg minuta! Veliko bravo za klub koji je postao sportski ponos Pančeva! Orilo se ponovo „Željo moja…”

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели FK Železničar Pančevo (@fk_zeleznicar_pancevo)

Ali nema previše vremena za slavlje. Za sedam dana je novi derbi. U Pančevo dolazi Inđija. Evo i ostalih rezultata do sada odigranih utakmica 22. kola Mozzart Bet Prve lige Srbije: