DŽUDO: Bronza za Kačarevca Rastka Anđelovića na Prvenstvu Srbije

džudo rastko anđelović

Kačarevac Rastko Anđelović (2003) ponovio je prošlogodišnji uspeh na Seniorskom prvenstvu Srbije u kategoriji do 60 kilograma, osvojivši i ove godine bronzanu medalju.

Anđelović se u prvom meču sastao Andrijom Lukavcem iz Crvene zvezde i zabeležio prvu pobedu. U četvrtfinalu ga je na putu ka zlatu zaustavio Veljko Simić z niškog „Kinezisa”. Treći, repasažni meč, doneo je Anđeloviću borbu sa takmičarem iz novosadske „Slavije”, Marijom Petrovićem, a četvrti sa Borisom Jankovićem iz beogradskog „Trudbenika”.

U završnom meču, onom za medalju, protivnik Rastka Anđelovića bio je Nemanja Milić iz niškog „Kinezisa”, inače prvak Srbije do ove godine.

Ovu požrtvovanu borbu, kako ju je sam Anđelović okarakterisao, prenosio je kanal Arena fight, a ona je trajala gotovo 15 minuta sa pauzama.

Kada je reč o planovima za predstojeći period, ovog mladog džudistu čeka Juniorski evropski kup u Sarajevu, zatim Juniorsko prvenstvo Srbije, a nakon toga i značajna takmičenja u inostranstvu.

Na Prvenstvu Srbije učestvovao je i junior Mihajlo Anđelović u kategoriji do 73 kg, ali je on posle pobede ipak zaustavljen u trećem kolu.