SERBIAN OPEN BENCH PRESS: Zlato i bronza za KDT Dinamo iz Pančeva

Članovi Kluba dizača tegova Dinamo iz Pančeva, Jovan Bunčić i Danko Ćulibrk, nastupili su u subotu, 2. marta, na prvom takmičenju u powerliftingu u 2024. godini i obojica su svom klubu donela po medalju.

Reč je o međunarodnom takmičenju Serbian open bench press, održanom u Domu kulture u Knjaževcu, u organizaciji lokalnog powerlifting i bodybuilding kluba „Knjaževac”, i pod pokroviteljstvom Sportskog saveza grada Knjaževca i Powerlifting saveza Srbije.

Jovan Bunčić se takmičio u juniorskoj kategoriji do 105 kg i osvojio je prvo mesto sa uspešnno savladanih 170 kg, dok je Danko Ćulibrk osvojio je treće mesto u kategoriji seniora do 120 kg, sa uspešno podignutih 175 kg.

Zanimljivo je da je na ovom takmičenju jedan od sudija bio Vladimir Jović, takođe član KDT Dinama.

Naredno takmičenje za koje se Dinamovci intenzivno pripremaju održaće se sledećeg vikenda u Bačkoj Palanci. Radi se o Prvenstvu Vojvodine u powerliftingu, gde će se učesnici nadmetati u sve tri powerlifting discipline: čučnju, benč presu i mrtvom dizanju.