RUKOMET: Kraj evropske avanture za Dinamo

Čudo se ipak nije dogodilo. Rukometaši Dinama nisu uspeli da nadoknade veliki zaostatak iz prvog meča, kada su izgubili sa 10 golova razlike (33:23), pa su večeras završili svoj ovogodišnji evropski put.

Večeras je u Hali sportova na Strelištu odigran revanš meč trećeg kola EHF kupa, snage su, kao i pre sedam dana, odmerili Dinamo i Minaur (na srpskom – Rudar) iz rumunskog grada Baja Mare.

Publika je mogla da uživa u dobroj utakmici i u lepim potezima, Pančevci su se dostojno suprotstavili, uspeli su da trijumfuju, ali bila je to Pirova pobeda: Dinamo – Minaur 29:25 (16:14).

Hrabro su Miloš Kostadinović i njegovi drugovi ušli u meč. Bilo je te pozitivne energije, bilo je naboja, tinjala je nada… Ona je postala još izraženija kada je u devetom minutu upravo kapiten Kostadinović povisio na 6:1 za domaći tim…

Odličan je bio Vael Trabelsi u redovima Dinama, herojski se snažnim gostima na crti borio Ilija Bogdanović. Tim iz Rumunije je tek u desetom minutu postigao svoj drugi pogodak, ali onda su se razigrali Nikola Ivanović i Stevan Vujović, internacionalci u redovima Minaura… Zbog grubog starta isključen je Ilija Bogdanović, pa su Rumuni počeli da dolaze do daha.

Iako je semafor u 19. minutu pokazivao rezultat 10:8, Dinamo se nije predavao, iako je već tada bilo jasno da će momci trenera Dragana Markovića teško moći do sportskog čuda.

Najveću prednost tim iz Pančeva imao je u 53. minutu, kada je posle pogotka Radovana Ostojića poveo sa 27:21, ali vremena je bivalo sve manje…

Na kraju, izvojevana je pobeda od četiri gola, pa je usledio sportski stisak ruke i čestitanje, u ovom trenutku, boljem rivalu.

Dinamo je igrao u sastavu: Nikola Ćirović,  Boris Dornjei (jedan gol), Nikola Stamenković, Ilija Bogdanović (tri), Marko Perović (tri), Duško Čelica (jedan), Radovan Ostojić (dva), Vuk Novaković, Veljko Čabrilo (jedan), Nemanja Marjanović, Vael Trabelsi (devet), Miloš Kostadinović (tri), Nikola Jezdimirović, Stefan Ilić (četiri), Milan Pavlović (dva gola) i Miloš Grozdanić.