ONI SU BUDUĆNOST: Nagrađeni mladi naučnici sa najboljim plasmanom u državi

Dodela diploma takmičarima koji su učestvovali na 66. Republičkom takmičenju talentovanih učenika po naučnim disciplinama i nastavnim predmetima održana je u petak, 21. juna, u maloj sali Gradske uprave u organizaciji Regionalnog centra za talente „Mihajlo Pupin” iz Pančeva.

Takmičenje za osnovce održano je 25. maja u Pančevu, a za srednjoškolce dan kasnije u Čačku, a đaci iz Pančeva, polaznici Regionalnog centra za talente „Mihajlo Pupin”, bili su u oba slučaja više nego izvanredni.

Ovaj centar je predstavljalo 38 osnovaca u pet disciplina (matematika, fizika, engleski jezik, geografija i istorija). Oni su osvojili čak 31 nagradu (16 prvih, 6 drugih i 9 trećih). Uz to, njima je pripalo i 11 specijalnih nagrada (5 prvih, 2 druge i 4 treće) za izvanredno napisan i odbranjen rad.

U Čačku se takmičilo 20 učenika iz RCT-a „Mihajlo Pupin” i oni su osvojili 12 prvih i 3 druge nagrade, kao i 5 prvih, 5 drugih i 2 treće specijalne nagrade.

– Ovim rezultatima, sa osvojenih ukupno 46 nagrada i 23 specijalne nagrade, „Pančevci” su definitivno najuspešniji Centar koji je učestvovao na ovogodišnjem takmičenju u istraživačkim radovima. Da nije tako lako bilo osvojiti nagradu govori činjenica da je u Pančevu, na takmičenju osnovaca, nagrađeno samo 54% učenika, što je znatno niže od procenta nagrađenih „Pančevaca” – istakao je dr Dragoljub Cucić, direktor RCT-a „Mihajlo Pupin”.

Pročitajte još  IDVOR: Održan 14. naučno-edukativni kamp „Mihajo Idvorski Pupin”, evo čiji su radovi nagrađeni

Evo i spiska svih nagrađenih takmičara, njihovih mentora i rezultata koje su osvojili:

Бр. Име Презиме Предмет Mентор Разред Име школе Град
1 Александар Гилезан Математика Марија Михајлов 7. ОШ Јован Јовановић Змај Панчево
2 Вишња Божовић Математика Марија Михајлов 7. ОШ Јован Јовановић Змај Панчево
3 Марија Самарџић Математика Марија Михајлов 7. ОШ Стевица Јовановић Панчево
4 Милица Биро Математика Марија Михајлов 7. ОШ Доситеј Обрадовић Омољица
5 Тамара Цицуљ Математика Марија Михајлов 7. ОШ Васа Живковић Панчево
6 Милица Димић Математика Марија Михајлов 7. ОШ Стевица Јовановић Панчево
7 Никола Илић Математика Марија Михајлов 7. ОШ Јован Јовановић Змај Панчево
8 Зое Радовановић Математика Марија Михајлов 7. ОШ Јован Јовановић Змај Панчево
9 Катарина Остојић Математика Јелена Самарџић 8. ОШ Свети Сава Панчево
10 Никола Флора Математика Јелена Самарџић 8. ОШ Јован Јовановић Змај Панчево
11 Уна Терзић Математика Јелена Самарџић 8. ОШ Мирослав Антић Панчево
12 Никола Грбин Математика Марија Михајлов 8. ОШ Бранко Радичевић Панчево
13 Милана Андријшевић Математика Марија Михајлов 8. ОШ Братство-јединство Панчево
14 Аљоша Танцабелић Математика Јелена Самарџић 8. ОШ Стевица Јовановић Панчево
15 Јана Стошић Физика Вера Станоевски 7. ОШ Исидора Секулић Панчево
16 Милан Богуновић Физика Вера Станоевски 7. ОШ Исидора Секулић Панчево
17 Нина Брзевски Физика Вера Станоевски 7. ОШ Гоце Делчев Јабука
18 Лара Ђинисов Енглески језик Бојана Адамовић Илић, Влада Шарац 8. ОШ Моше Пијаде Дебељача
19 Властимир Мириловић Енглески језик Бојана Адамовић Илић 8. ОШ Моше Пијаде Иваново
20 Нина . Чича Географија Биљана Крстин 8. ОШ Мирослав Антић Панчево
21 Данило Вуковић Географија Биљана Крстин 8. ОШ Свети Сава Панчево
22 Алекса Симовић Географија Биљана Крстин 8. ОШ Мирослав Антић Панчево
23 Вања Гајан Географија Биљана Крстин 8. ОШ Јован Јовановић Змај Панчево
24 Јања Плавшић Географија Биљана Крстин 7. ОШ Васа Живковић Панчево
25 Маријана Обренов Географија Биљана Крстин 7. ОШ Аксентије Максимовић Долово
26 Николина Милутинов Географија Биљана Крстин 7. ОШ Мирослав Антић Панчево
27 Лидија Појетар Историја Милан Младеновић и Никола Конески 8. ОШ Жарко Зрењанин Панчево
28 Андрија Минић Историја Никола Конески и Илија Тепшић 7. ОШ Мирослав Антић Панчево
29 Хелена Перовић Историја Никола Конески и Илија Тепшић 7. ОШ Бранко Радичевић Панчево
30 Михајло Ставрић Историја Никола Конески и Илија Тепшић 7. ОШ Гоце Делчев Јабука
31 Дуња Стојановић Историја Никола Конески и Илија Тепшић 7. ОШ Свети Сава Панчево
               
1 Милица Гагић математика Нада Ранковић, Милутин Којић 4 Гимназија Урош Предић Панчево
2 Дуња Павела хемија Игор Кодранов и Александра Новићевић 2 Гимназија  Урош Предић Панчево
3 Катарина Марков хемија Игор Кодранов 3 Пета београдска гимназија Београд
4 Андреа Јовановић хемија Александра Новићевић 4 Гимназија Урош Предић Панчево
5 Вукашин Стан хемија Александра Новићевић 4 Гимназија Урош Предић Панчево
6 Хана Тадић српски језик Наталија Филиповић 1 Гимназија Урош Предић Панчево
7 Елена Стевановић српски језик Наталија Филиповић 3 Гимназија Урош Предић Панчево
8 Вера Михаиловић књижевност Невена Стефановић 2 Гимназија Урош Предић Панчево
9 Филип Митић географија Светлана Марчетић 1 Гимназија Урош Предић Панчево
10 Ана Влајковић историја Никола Конески 1 Гимназија Урош Предић Панчево
11 Сандра Илић историја Никола Конески 1 Гимназија Урош Предић Панчево
12 Александар Јевтовић историја Никола Конески 2 Гимазија Урош Предић Панчево
13 Дуња Костић историја Никола Конески 2 Гимназија Урош Предић Панчево
14 Душан Милојевић историја Никола Конески 2 Гимназија Урош Предић Панчево
15 Душан Младеновић историја Никола Конески 4 Гимназија Урош Предић Панчево
16 Мајда Старчев историја Никола Конески 4 Гимназија Урош Предић Панчево
Copyright © 2021 zdravopancevo.rs. All Rights Reserved/Sva prava zaštićena. U slučaju preuzimanja, prethodno pogledajte Uslove korišćenja.
Podeli: