ISTORIJSKA UTAKMICA: Železničar dostojanstven pred moćnim Al Hilalom u Austriji

Fudbalski klub Železničar iz Pančeva juče je odigrao utakmicu protiv najjačeg protivnika u svojoj istoriji: protiv čuvenog Al Hilala iz Saudijske Arabije.

Reč je o najbogatijem klubu iz tog dela sveta, koji je ujedno proglašen i za najbolji fudbalski klub u Aziji u 20. veku.

Rezultat je u ovom slučaju možda očekivan, ali i ne previše važan: 3:1 za Al Hilal.

Važnije je to što će ovi sjajni momci iz našeg komšiluka jučerašnji dan verovatno pamtiti do kraja života.

Na terenu austrijskog četvrtoligaša FC Asku iz Gmudena igrali su protiv osvajača azijske Lige šampiona, tima koji predvodi portugalski trener Leonardo Žardim, a za koji igraju neki od najpoznatijih fudbalera današnjice poput Đovinka, Vieta, Marege, Gomisa, Janga i mnogih drugih.

– „Dizelka“ iz Pančeva bila je ravnopravan rival moćnim Saudijcima. Pogotovo u prvih 45 minuta kada je na semaforu pisalo 1:1. Na kraju, Al Hilal je pobedio sa 3:1, ali nije toliko nadigrao Želju. Da je bilo samo malo više sreće, rezultat je mogao da bude i drugačiji. Ili je bar poraz mogao da bude blaži, jer Želja nije iskoristio jedan jedanaesterac… – navodi se na zvaničnoj Fejsbuk stranici Železničara.

železničar al hilal
Stručni tim Železničara

Šef stručnog štaba našeg tima Dragan Aničić je u prvom poluvremenu na teren poslao ekipu u sastavu: Živković, Stanimirović, Konatar, Tomović, Kostić, Protić, Plavšić, Jovanović, Đorđević, Petrović i Sikimić.

U nastavku meča šansu su dobili i: L. Marković, B. Ilić, M. Ilić, Tomić, Knežević, Tripković i Kovačević.

Kako je tekla utakmica i kakvu opremu i logističku podršku ima jedan od najbogatijih klubova na svetu pogledajte u ovom zanimljivom postu.

Fudbaleri Železničara se danas vraćaju iz Slovenije, gde su boravili od ponedeljka, 12. jula, na pripremama za novi šampionat u prvoj ligi Srbije.

Pored ozbiljnih redovnih treninga, tim iz Pančeva je prethodnih dana odmerio snage sa fudbalerima iz Mađarske i Slovenije u tri kontrolne utakmice. Četvrta, završna, bila je utakmica sa Al Hilalom u Austriji.

Ekipu Želje sada očekuje nekoliko dana pauze, do ponedeljka, kada se nastavljaju treninzi u Pančevu. Već u sredu, 28. jula, sledi nova kontrolna utakmica protiv Vršca.

Prvenstvo u Prvoj ligi počinje 7. avgusta, a u prvom kolu Želja gostuje u Žarkovu.