FUDBAL: Železničar – Sloboda 6:1, Sivić: „Samo da Luka Petrović bude dobro, inače je ovo preskupa pobeda”!

Fudbaleri pančevačkog prvoligaša, fudbalskog kluba Železničar, danas su u 21. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije na svom terenu dočekali ekipu GFK Sloboda iz Užica i slavili rezultatom od čak 6:1! Utakmica se igrala bez publike zbog radova na tribinama na Sportskom centru Mladost, a navijači Želje su ovog puta nažalost propustili jedan odličan i na momente dramatičan meč.

Prvo poluvreme počelo je mirno i nije obećavalo takvu kišu golova. I baš kada se učinilo da će se na odmor otići bez pogodaka, usledila je strašna kontra Železničara.

Stefan Obradović je najpre sjajnom intervencijom sprečio pogodak Užičana, lopta je došla do njegovog imenjaka Hajdina, a onda je Željino zimsko pojačanje uposlilo Šušnjara, a Đorđe je u prvi plan izbacio Luku Petrovića

Sedmica Železničara takvu priliku nije propustila. Gol! Za mirniji odlazak na odmor.

Nastavak susreta doneo je potpuno drugačiju sliku. Želja je svoju prednost duplirao u 60. minutu, kada je Dario Grgić bio precizan sa bele tačke… Tračak nade za Slobodu pojavio se osam minuta kasnije kada su gosti uspeli da savladaju sjajnog golmana Želje Mladena Živkovića.

A nekoliko trenutaka kasnije – šok!

Jedan fudbaler Slobode nespretno je startovao, Luka Petrović je pao kao pokošen, jer je pogođen nogom u glavu. Morao je da napusti teren, ali kako saznajemo – sve je dobro. Iako je prizor bio stravičan.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Luka Petrović (@petrovicluka_7)

Zaigrao je Želja od tog momenta kao grom. Igrali su momci za klub, ali i za svog povređenog drugara. Na 3:1 povisio je Stefan Obradović, potom je golmana Slobode matirao i Mateja Zuvić, precizan je bio i Strahinja Jovanović, a tačku je stavio Milan Mirosavljev.

– Loše smo ušli u meč, Sloboda je imala dve, tri dobre prilike, ali fudbal je još jednom pokazao da je vrlo čudna igra. Osvojili smo vredne bodove i najvažnije nam je da Luka bude dobro, jer bi u suprotnom ovo bila preskupa pobeda. Drago mi je da su i momci koji su ušli sa klupe davali golove. Mi smo tim – rekao je posle utakmice Tomislav Sivić, šef stručnog štaba Železničara.

Naredna utakmica Železničar čeka već u nedelju, 5. marta, kada Pančevci gostuju Radničkom sa Novog Beograda. Taj meč počinje u 14 sati.