ATLETIKA: Nove medalje za Panoniju, Vladimir Mirkov prvak Srbije

Vladimir Mirkov, foto: AK Panonija

Atletski klub Panonija je ovog vikenda imao puno uspeha na Prvenstvu Srbije za starije pionire, „Spartakovom krosu”, kao i na Međuokružnom školskom takmičenju u Novom Sadu.

Na Prvenstvu Srbije Vladimir Mirkov je osvojio zlato, dok je njegova sestra Valentina bila četvrta, ali sa novim ličnim rezultatom na 2.000 metara koji sada iznosi 12:03,25.

Vladimir je potvrdio da je sa rezultatom 11:14,64 na 2.000 m najbolji stariji pionir u državi u disciplini sportskog hodanja na stazi.

Nina Štrkalj je u sprinterskoj trci na 300 m u svojoj grupi sa ličnim rekordom od 46.24 bila prva, a u ukupnom plasmanu sa tri godine starijim rivalkama zauzela je 17. mesto od 48 takmičarki.

Na „Spartakovom krosu” u Opovu zlato je osvojila Tijana Manić, koja je zablistala u trci i sve konkurentkinje ostavila daleko iza sebe.

Srebro su zaslužili Petar Sekulović i Lav Grujević, dok je Olgi Gošić pripala bronza.

Spartakov kros, foto: AK Panonija

Na školskom takmičenju u Novom Sadu, Nina Štrkalj je imala peh sa startnim blokom, pa je trku završila kao treća u grupi.

– Ponosni smo na svu ovu decu koja se bave atletikom, a podržavali smo i do sada svu decu iz našeg grada bez obzira na to u kom klubu trenirali. Tako će i ostati. Verujemo da će Pančevo dobiti dugoočekivanu atletsku stazu kako bi ova deca imala uslove za trening i takmičenja, a veliki broj mladih bi se sigurno pridružio mladim atletičarima našeg grada – poručuju iz AK-a Panonija.