Zaljubljenici u najvažniju sporednu stvar na svetu proveli su današnje vrelo poslepodne na Sportskom centru „Mladost” uživajući u događaju kakav u Pančevu još nije viđen.
Pančevački Železničar igrao je, naime, po prvi put u Prvoj ligi Srbije pred svojim navijačima.
A uprkos sparini, nije ih bilo malo! To je svakako odlična vest budući da je svako od njih kupovinom ulaznice deo novca donirao u humanitarne svrhe.

Kao što je poznato, FK Železničar i Udruženje dobrih ljudi „Ognjište” pokrenuli su nedavno sjajnu zajedničku akciju i dogovorili se da će deo prihoda sa Željinih utakmica, onda kada se one igraju u Pančevu, biti uplaćivan „Ognjištu” i doniran deci kojoj je neophodna finansijska pomoć bilo zbog lečenja ili nekog drugog razloga.
Tako svaki Željin navijač dolaskom na utakmicu sada ujedno čini i nešto lepo i humano za svoje najmlađe sugrađane zavisne od ovakvog vida podrške.
Utakmica je završena nerešenim rezultatom: Železničar – Mačva 1:1 (0:1).
Više o tome kako je protekao ovaj susret pročitajte u postu na oficijelnoj Fejsbuk stranici Železničara.
Divlji fudbal
– Čestitam igračima oba tima na borbenosti. Gledali smo neki divlji fudbal, sa mnogo trčanja i mnogo grešaka. Jedni drugima smo stvarali šanse za gol. Nerešen rezultat jeste najrealniji ishod. Ono što je simptomatično, jeste da nam se ponavljaju individualne greške. Na tome moramo ozbiljno da radimo – rekao je na konferenciji za novinare posle meča Dragan Aničić, šef stručnog štaba Želje.

