STRELJAŠTVO: Pančevci super strelci i super domaćini i u novoj sezoni

U Pančevu je održano prvo kolo Lige pionira Vojvodine u gađanju iz serijskog sportskog vazdušnog oružja kojim je zvanično započela nova takmičarska sezona. Streljana na samom ulazu u pančevačko naselje Strelište, ali i prostor oko nje, vrveli su od dečje graje, aplauza, smeha, ali i podrške onima koji su u tom trenutku bili na „vatrenoj liniji”…

Pored toga što je bila dobar domaćin i odličan organizator takmičenja na kome se nadmetalo 130 strelaca iz 14 vojvođanskih klubova, Streljačka družina „Pančevo 1813” predstavila se sa 11 svojih članova koji su postigli veoma dobre rezultate.

Ekipa pionira domaćeg tima u gađanju iz vazdušnog sportskog pištolja pobedila je sa 456 krugova. Jovan Kondić je ubedljivo osvojio zlatnu medalju u pojedinačnom nadmetanju sa visokim rezultatom od 184 kruga, Ognjen Bunčić se okitio bronzanim odličjem sa pogođenih 168 krugova, a tim je činio i mladi Oliver Zoraje koji je dao znatan doprinos trijumfu svoje ekipe.

Ognjen Bunčić se nadmetao i u gađanju iz vazdušne puške, pogodio je 178 krugova i osvojio najsjajnije odličje i u ovoj disciplini!

Pored Ognjena, pionirski tim SD „Pančevo 1813” u gađanju iz vazdušne puške koji je zauzeo peto mesto u ekipnoj konkurenciji, činili su i debitanti Ognjen Dželetović i Oliver Zoraje.

Izvanredne su bile i pionirke iz Pančeva koje su se nadmetanje u gađanju iz vazdušne puške. U ekipnom nadmetanju popularna „družina” je osvojila prvo mesto sa 494 kruga, a tim su činile Ana Negovanović, Elena Flora, Ana Petković i Jana Isailović.

Ana Negovanović je u pojedinačnom nastupu osvojila bronzanu medalju sa rezultatom od 173 kruga.

Naredno kol Lige pionira Vojvodine na programu je 22. oktobra u Staroj Pazovi.

Takođe u Pančevu, nedavno je održano i prvo kolo Lige kadeta i mlađih juniora Vojvodine koji su se nadmetali u gađanju iz standardnog vazdušnog oružja za sezonu.

Streljačka družina „Pančevo 1813” je u ovoj konkurenciji imala 13 svojih takmičara, a dobri rezultati nisu izostali.

U gađanju iz vazdušne puške, mlađa juniorka Iva Rakonjac je ubedljivo osvojila zlatnu medalju s rezultatom od 396 krugova – imala je 36 pogodaka u centara i samo četiri devetke.

Ana Negovanović je zauzela šesto mesto u kadetskoj konkurenciji, a Teodora Kondić ovoga puta nije nastupala.

Ponovo je briljirao i Marko Ninković. On je osvojio najsjajnije odličje u gađanju iz pištolja, u konkurenciji mlađih juniora, a pogodio je 552 kruga. Jovan Kondić se okitio srebrom sa rezultatom od 541 kruga, a „pištoljašku” ekipu SD-a „Pančevo 1813” , koja je osvojila drugo mesto, pored Marka i Jovana činio je i debitant Andrej Jeftinić.

Kadetska ekipa domaćeg kluba u gađanju iz vazdušnog pištolja bila je jedina kompletna na takmičenju, pa je osvojila najsjajnije odličje. Tim su činili Jovan Kondić, Andrej Jeftinić i Oliver Zoraje.

Naredno kolo Lige kadeta i mlađih juniora Vojvodine na programu je 19. novembra u Zrenjaninu, a treća „runda” u Vrbasu u januaru naredne godine.