STRELJAČKA DRUŽINA: Pančevci se iz Niša vratili s medaljama i vrednim bodovima

Proteklog vikenda u Nišu održano prvo kolo Kupa SS Srbije sportskim vazdušnim oružjem po A, to jest međunarodnom programu, na kojem je nastupilo petoro takmičara iz Streljačke družine „Pančevo 1813”.

Aleksa Rakonjac, inače standardni juniorski reprezentativac Srbije, je dokazao svoje kvalitete osvajanjem dve medalje na samom početku nove sezone i važnih bodova za finale. Rezultatom od 627,5 krugova puškom, ubedljivo je pobedio u kategoriji juniora, a u konkurenciji seniora osvojio drugo mesto. Za nijansu bolji rezultat ostvario je samo seniorski reprezentativac Lazar Kovačević.

Iva Rakonjac je bila nadomak medalja u obe konkurencije za samo 0,4 kruga. Ona je sa rezultatom od 625,5 krugova puškom, osvojila četvrto mesto i sedam bodova za finale, u konkurenciji juniorki, ali i seniorki jer su tri najbolje plasirane juniorke zapravo seniorke Aleksandra Havran, Teodora Vukojević i Anja Knežević. One su su starije i nastupale su za reprezentaciju Srbije.

– Iva je sjajno krenula prve tri serije i na polovini meča vodila na tabeli sa rezultatom od 316,2 kruga, ali nije izdržala taj veliki pritisak u četvrtoj seriji koja je bila slabija, mada je imala ozbiljnu razliku za osvajanje čak i prvog mesta u obe konkurencije – rekao je trener Siniša Veljković.

Ekipa mladih pištoljaša koja je nastupila i u seniorskoj konkurenciji osvojila je drugo mesto i 10 bodova za učešće u finalu Kupa SS Srbije nakon tri kola.

Velimir Ninković je ubedljivo pobedio u kategoriji juniora sa rezultatom od 558 krugova i osvojio 12 bodova, a u konkurenciji seniora je sedmi sa 4 osvojena boda za finale.

Marko Ninković, inače standardni reprezentativac Srbije pištoljem, osvojio je bronzanu medalju sa rezultatom od 552 kruga i 8 bodova za finale juniora, a i jedan bod za učešće u finalu seniora.

Jovan Kondić je uspešno debitovao u ekipi juniora i seniora, mada je još u pionirskoj kategoriji sa 14 godina, u kojoj je ovogodišnji vicešampion sa 179 krugova i prvi je u Ligi pionira Vojvodine sa 184 kruga. Ostvario je vrlo visok rezultat od 549 krugova i osvojio peto mesto i šest bodova za finale u kategoriji juniora pištoljem.

Naredno kolo će biti održano za dve nedelje u Kikindi, a treće pred kraj godine u Beogradu. Tada će se znati i konačna lista svih finalista Kupa SS Srbije po kategorijama. Do tada će takmičari Sportske družine „Pančevo 1813” nastupati na više međunarodnih takmičenja.