RUKOMET: Pobeda Pančevki za kraj prvog dela sezone

Rukometašice ŽRK Pančeva na najlepši način okončale su prvi deo šampionata u Super B ligi – pobedom. Devojke koje predvode Marko Krstić i Svetlana Ničevski večeras su odigrale i najbolju utakmicu pred svojim navijačima. One su u Hali sportova na Strelištu savladale Radnički iz Beograda sa 25:19 (13:12), pa tako prvenstvenu pauzu čekaju u sredini tabele, sa skorom od pet pobeda i šest poraza.

Pred prilično velikim brojem posetilaca u pančevačkom „hramu sporta” viđena je odlična rukometna predstava.

Prvo poluvreme proteklo je u obostrano dobroj igri, ekipe su se smenjivale u vođstvu, rivali nisu davali jedan drugome da se rezultatski „odlepi”.

U samom finišu prvog dela meča, iako sa igračicom manje na terenu, Pančevke su uspele da postignu dva pogotka i da na odmor odu sa minimalnom prednošću. Strelac oba gola bila je Anja Georgijev, ali svakako treba istaći i sjajnu Mirjanu Maksić koja je i ovoga puta činila čuda na golu Pančeva.

Drugo poluvreme donelo je potpunu dominaciju domaćeg tima. Nošene podrškom sa tribine, Pančevke su potpuno preuzele kontrolu nad utakmicom. Anastazija Jambrušić i Una Brkić bile su u centru pažnje, jer su sa po dva pogotka donele opipljiviju prednost svom timu, ali sjajne su bile i ostale devojke.

Nepogrešivo je bila i Vladislava Rogulja, Nevena Stanišković je odbranu svog tima držala kao neprobojni štit, a veliki doprinos važnoj pobedi dala je i Kristina Rauš, na koju su protivnice obraćale posebnu pažnju…

U drugom poluvremenu nije bilo dileme – Pančevo je trenutno kvalitetniji tim od Radničkog. Iz minuta u minut prednost domaće ekipe samo se uvećavala, pa se pitanje pobednika nije ni postavljalo.

Ekipa Pančeva je utakmicu odigrala u sastavu: Mirjana Maksić, Ivana Modošan, Sara Sabo, Nevena Stanišković, Amelija Uskoković (jedan gol), Vladislava Rogulja (sedam), Sofija Vitas, Teodora Stanojević (jedan), Andrea Milićev, Anđela Prem, Anja Georgijev (dva), Kristina Rauš (četiri), Una Brkić (šest), Anastazija Jambrušić (četiri gola), Kristina Kovačić i Katarina Kepčija.

Posebna zanimljivost sa ovog meča jeste i to da su se tokom poluvremena ljubiteljima rukometa predstavile i najmlađe članice ŽRK-a Pančevo koje predvodi trener Milan Spasić.