RUKOMET: Dinamo nadvisio Crvenu zvezdu

Rukometaši pančevačkog Dinama večeras su ostvarili i deseti ovosezonski trijumf u Superligi. U Hali sportova na Strelištu Miloš Kostadinović i njegovi saigrači nadvisili su beogradsku Crvenu zvezdu i tako se učvrstili u kvartetu najboljih ekipa koje Srbija trenutno ima.

Pitanje pobednika nije se postavljalo gotovo nijednog momenta jer su „crni” kontrolisali meč od početka do kraja, mada je bilo i momenata kada su crveno-beli umeli da zaprete. Sve to išlo je u korist gledaocima na tribinama, mada su i oni ljubitelji rukometa pored TV ekrana mogli da uživaju: Dinamo – Crvena zvezda 28:22 (16:8).

Iako su i pre početka meča bili izraziti favoriti, momci koje predvodi trener Dragan Marković sa mnogo respekta prema protivniku počeli su večerašnju utakmicu.

U 16. minutu semafor je pokazivao rezultat 7:3, pa je trener Zvezde Nedeljko Matić bio primoran da zatraži tajm-aut. Nije vredelo. Nekoliko minuta kasnije golman Dinama Nemanja Marjanović odbranio je i prvi sedemerac, pa je „crveno-beli brod” počeo da tone sve dublje…

Totalnu nadmoć Dinamo je prezentovao u 28. minutu. Nikola Ćirović je fenomenalno intervenisao na golu domaćeg tima, a onda je preciznim hicem preko celog terena, od svog gola, zatresao mrežu Beograđana. Dinamo je duplirao prednost, Zvezdi se nije pisalo dobro…

Drugo poluvreme donelo je i drugu sliku. Gosti su uspeli da se malo konsoliduju, iskoristili su blago opuštanje u redovima domaćeg tima, uspeli su u 43. minutu da smanje na 20:18, ali to je bilo sve od crveno-belih.

Nemanja je ponovo bio sjajan, skinuo je dva zicera, a Milan Pavlović je ispalio dve bombe… Dinamo se opet odlepio (23:18) i tada je ovaj duel i definitivno bio odlučen.

– Odigrali smo jako loše u prvom poluvremenu, malo sam razočaran, ali sve je to sastavni deo sporta. Dinamo je u ovom momentu mnogo bolji tim i želim mu svu sreću u nastavku šampionata – u stilu pravog sportsmena prokomentarisao je trener Crvene zvezde Nedeljko Matić.

Dinamo je igrao u sastavu: Nikola Ćirović (jedan gol), Boris Dornjei, Nikola Stamenković, Ilija Bogdanović (dva), Marko Perović (sedam), Duško Čelica, Radovan Ostojić, Vuk Novaković, Veljko Čabrilo (dva), Nemanja Marjanović, Vael Trabelsi (pet), Miloš Kostadinović (tri), Nikola Jezdimirović (dva), Stefan Ilić (jedan), Miloš Pavlović (pet golova) i Miloš Grozdanić.

Za igrača utakmice proglašen je golman Nemanja Marjanović.

– Odigrali smo odlično u prvom poluvremenu i zasluženo smo stigli do novih bodova. Zvezda se nije predavala nijednog momenta i želim joj sve najbolje – rekao je trener Dinama Dragan Marković.

Pred ljubiteljima rukometa u Pančevu je još jedna prava poslastica. U sredu, 20. decembra, na programu je veliki derbi. U Hali sportova na Strelištu snage će odmeriti Dinamo i višestruki, dugogodišnji šampion Srbije, Vojvodina iz Novog Sada. Meč počinje u 19.30.