RUKOMET: Četvrti trijumf devojčica iz Dolova u Ligi Vojvodine

Mlade dolovačke rukometašice uzrasta do 14 godina zabeležile su i četvrti vezani trijumf u takmičenju Lige mlađih kategorija Vojvodine.

One su u Debeljači pobedile ekipu ŽRK Lehel iz Mužlje (predgrađe Zrenjanina) rezultatom 24:21 i domaću ekipu ŽRK Spartak iz Debeljače rezultatom 21:14.

U prvoj utakmici viđena je ravnopravna borba u prvom poluvremenu, dok se sredinom drugog poluvremena ekipa ŽRK Dolova odvaja na 3-4 gola razlike i tim rezultatom i završava utakmicu.

U drugoj utakmici šansu su dobile mlađe igračice koje su opravdale poverenje trenera i lepršavom igrom od početka stekle prednost u odnosu na domaćina.

Ovog vikenda dobrom igrom istakle su se Tamara Brkić (igračica utakmice u oba susreta) i Arijana Lepedat, ali i sve ostale igračice.

Ovim pobedama i prvim mestom u grupi, mlada ekipa ŽRK Dolovo jasno ističe kandidaturu za učešće u Super ligi LMK na proleće.