PRVENSTVO VOJVODINE U BENČ PRESU: Pančevke dominiraju i obaraju rekorde

Prvenstvo Vojvodine u disciplini benč pres, koje je održano u subotu, 22. aprila u sportskoj hali „Soko” u Somboru definitivno će ostati upamćeno po Pančevkama iz Kluba dizača tegova Dinamo. Reč je o Nataši Mitrović, Ani Jakovljević i Jovani Radovanov. One su na ovom takmičenju uspostavile apsolutnu dominaciju, odnele pobede svaka u svojoj kategoriji, a pali su i neki novi pokrajinski rekordi.

Nataša Mitrović je pobedila u kategoriji kadetkinja do 69 kg, pri čemu je proglašena i za najjaču kadetkinju na prvenstvu. Ona je svojim rezultatom postavila novi pokrajinski rekord.

Ana Jakovljević pobedila je u kategoriji seniorki do 63 kg.

U kateogoriji seniorki preko 84 kg novi pokrajinski rekord i titula najjače takmičarke na prvenstvu pripala je Jovani Radovanov.

Za Dinamo iz Pančeva u kategoriji seniora do 105 kg nastupio je Marko Radovanov i zauzeo 5. mesto.

Organizator ovog takmičenja bio je domaćin – Powerlifting klub Sever, a pokrovitelj – Powerlifting savez Vojvodine. Na prvenstvu su učestvovali takmičari iz svih klubova sa teritorije Vojvodine, a glavni sudija bio je još jedan Pančevac – Filip Vlajić, predsednik Kluba dizača tegova Dinamo.

Naredno nadmetanje koje očekuje sportiste Dinama održava se u Svrljigu 13.maja.