PONOVO BRILJIRA: Pančevac Marko Milanović (15) prvi na seniorskom Master turniru u stonom tenisu

Čudo od deteta iz Pančeva, izuzetan stonoteniser, FIDE majstor šaha i najbolji mladi sportista grada Pančeva za 2023. godinu, petnaestogodišnji Marko Milanović, započeo je i ovu godinu pobedom na prvom takmičenju na kome je učestvovao.

Bio je to seniorski stonoteniski turnir iz Master serije koji je održan u Beogradu. Takmičilo se 48 iskusnih stonotenisera, učesnika seniorskih liga Srbije.

Takmičenje je održano najpre po grupama, a nakon toga najbolji iz grupa su u nokaut sistemu nastavili da se bore za rejting poene i što bolji završni plasman.

Nakon što je osvojio prvo mesto u grupi, Marko Milanović je superiorno odigrao svih šest mečeva do vrha tabele, izgubivši na celom takmičenju samo jedan set.

U finalu je pobedio iskusnog Nebojšu Jašarovskog rezultatom 3:0 u setovima. Evo snimka finalnog meča koji je postavio predstavnik organizatora: