PLIVANJE: Dinamo zablistao u Banjaluci i Atini

plivački klub dinamo pančevoTakmičari Plivačkog kluba Dinamo imali su mnogo uspeha tokom proteklog vikenda. Nadmetali su se na dva velika međunarodna mitinga, a sa oba su se vratili okićeni vrednim medaljama.

Na tradicionalnom nadmetanju „Swim wars” koje je održano u Banjaluci, klub iz Pančeva predstavio se sa 7 svojih takmičara, a rezultat koji su ostvarili zaista je za svaku pohvalu – 13 medalja!

Najuspešnija plivačica po broju osvojenih medalja bila je Jelisaveta Lazić. Ona je zlatne medalje osvojila u trkama na 50, 100 i 200 metara prsno, dok je u disciplini 50 metara kraul druga stigla na cilj i okitila se srebrnim odličjem.

Odlična je bila i Mila Matić koja je bila najbrža u nadmetanju na 100 m delfin, dok je na 200 metara mešovito zaslužila bronzano odličje.

Ognjen Mitić je u disciplini 200 metara delfin zaradio dva trofeja. U svojoj kategoriji je osvojio bronzu, a potom je u B finalu prvi stigao na cilja i tako zaslužio zlato.

Martin Husarik je osvojio bronzu u trci na 50 m delfin, a potom je na duploj dužoj deonici, plivajući istim stilom, zaradio i srebrnu medalju.

Kao najuspešniji po broju osvojenih medalja izdvojio se sjajni Milutin Jocić. On se nadmetao u trkama na 50, 100 i 200 metara leđnim stilom i u svakoj je osvojio bronzanu medalju.

Najbolja srpska plivačica Anja Crevar je u Atini učestvovala na mitingu pod nazivom „Acropolis swim open 2024”, gde se nadmetala u disciplinama 200 metara delfin i 200 i 400 metara mešovito.

anja Crevar atina

U trci na 200 metara mešovito Anja je kao petoplasirana stigla na cilj, s vremenom 2:18,40 minuta, a u nadmetanju na 200 metara delfin bila je četvrta s rezultatom od 2:13,24 minuta.

Do medalje je došla plivajući disciplinu po kojoj je i najpoznatija: 400 metara mešovito. Bila je druga i okitila se srebrnom medaljom otplivavši vreme 4:45,28 minuta.

Anji predstoje pripreme u inostranstvu tokom maja meseca, posle kojih ćemo moći da navijamo za nju na Evropskom prvenstvu u vodenim sportovima koje će od 10. do 23. juna biti održano u Beogradu.