ODBOJKAŠKA SUPERLIGA: Ribnici pobeda, Borcu prvi bod

Vredelo je danas biti u Hali sportova na Strelištu. U pančevačkom „hramu sporta” odigran je meč 9. kola Superlige, bolje reći prava odbojkaška drama, neizvestan meč do samog kraja u kome su više sreće imali gosti: Borac – Ribnica 2:3, po setovima: 17:25, 25:23, 23:25, 28:26 i 13:15.

Starčevački „borci” nikad nisu bili bliži pobedi, ali jednostavno, nije se dalo ni ovoga puta. Mada, nije da nije bilo šanse. Dobri poznavaoci igre preko mreže već pri samom pogledu na ishod setova vide kako se odvijala utakmica.

Bio je to meč „na jednu loptu”. Posle izjednačenja na 1:1, domaći tim je imao priliku da potpuno preokrene meč, propuštena je šansa za kontru pri rezultatu 22:22, što su iskusni gosti, predvođeni Ivanom Todorovićem i Mladenom Bojovićem znali da kazne.

Prava drama viđena je u četvrtom setu. Uspeli su Starčevci da dobiju ovaj deo utakmice, pa su psihološki jači ušli u taj-brek. Borac je vodio u petom setu sa 8:4, ali nije uspeo da izdrži…

Osvajanjem dva seta, tim iz Starčeva je tako osvojio prvi bod ove sezone, a igrao je u sastavu: Nemanja Stefanović, Ivan Ćirović, Nemanja Miletić, Aleksa Nikolić, Nenad Madić, Aleksa Nestorović, Stefan Fet, Nemanja Jović, Nikola Krstić, Bojan Poznić, Vladimir Knežević, Igor Ninić, Marko Kovačević i Aleksandar Zarić.

U narednom kolu Borac gostuje u Novom Sadu gde će odmeriti snage sa Vojvodinom.

Još fotografija sa večerašnjeg meča pogledajte na našoj Instagram i Fejsbuk stranici: