KARATE: U Beočinu šest medalja za Mladost iz Pančeva

Beočin je proteklog vikenda, 6. i 7. maja, bio domaćin dva značajna takmičenja u karateu: u subotu je to bio Kup Srbije za kadete, juniore i seniore, a u nedelju Dunav kup Srbije za pioniore i nade. Na oba takmičenja učestvovali su i karatisti kluba Mladost iz Pančeva i postigli odlične rezultate.

Na Kupu Srbije 6. maja, najbolje su se pokazali kadeti Mladosti Aleksa Popov i Iva Rakić, koji su postali prvaci Kupa u svojim kategorijama u borbama. Odlična je bila i kadetkinja Anđela Đurđević, koja je osvojila treće mesto.

Seniorke Mladosti u borbama ekipno osvojile su peto mesto. One su nastupile u sledećem sastavu: Jovana Novakov, Miljana Romanov, Ana Tubić i Katarina Petrović. Miljana Jovanov se na istoj poziciji našla i u pojedinačnim kategorijama.

Na Dunav kupu Srbije održanom 7. maja u organizaciji Karate saveza Vojvodine nastupilo preko 600 takmičara iz Slovačke, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Rumunije i Srbije.

Među njima su bila tri takmičara Mladosti i oni su se u Pančevo vratili sa dve srebrne i jednom bronzanom medaljom.

Srebrne medalje su osvojili Filip Vujinović i Nina Kostić u kategoriji nada, borbe. Bronzanu medalju u istoj kategoriji je osvojio Nemanja Računica. Mlade karatiste je predvodio trener Miloš Makitan.

Takmičare Mladosti sledeće nedelje očekuje nastup na tradicionalnom međunarodnom „Kupu Mladosti 2023“, na kojem se očekuje oko 450 takmičara iz Slovenije, Rumunije, Bosne i Hercegovine i Srbije.

Mladost će imati svoje predstavnike u svim kategorijama, od poletaraca do seniora, u katama i u borbama. Nema sumnje da će ovo takmičenje biti novi povod za vesti o ovoj sjajnoj ekipi pančevačkih sportista.