FUDBAL: Želja igra u sredu, karte su besplatne, ali OBAVEZNE, evo kako do njih

Iako je u subotu, 21. maja, čitavih 12 minuta Pančevo imalo debelih razloga da veruje da će po prvi put u istoriji dobiti fudbalskog superligaša, to se nažalost ipak još uvek nije dogodilo.

Pobeda nad ekipom OFK Žarkova rezultatom 1:0 (0:0) pančevačkom Železničaru nije bila dovoljna za direktan plasman u Superligu, jer je uporedo drugoplasirani na tabeli – Javor Matis u Ivanjici igrao sa Loznicom i odneo pobedu, pa promena na tabeli Prve lige Srbije na kraju nije bilo.

Nadu Pančevcima probudio je gol koji je u 63. minutu postigao Miloš Stojčev, dok je u Ivanjici bilo nerešeno. Tako je bilo narednih 12 minuta, kada je i Javor postigao gol, koji mu je na kraju bio dovoljan za pobedu.

Želja je tako zadržao treću poziciju na tabeli Prve lige Srbije, a samim tim i potvrdio validnost svoje ranije stečene karte za baraž.

Najuspešniji pančevački fudbalski klub sada čekaju dve utakmice sa ekipom Radničkog 1923 iz Kragujevca.

U prvoj, koja se igra u sredu, 25. maja, od 17 sati, Želja je domaćin, ali će protivnika dočekati u Smederevu. Razlog je odluka Fudbalskog saveza Srbije (FSS) da utakmice baraža moraju da se odigraju uz upotrebu VAR tehnologije. Kako u Pančevu ne postoji stadion sa tom tehnologijom, izbor je pao na Smederevo.

Koliko će našim fudbalerima značiti prisustvo navijača u Smederevu izlišno je i govoriti. Bilo kako bilo, ovako važan meč nijedan ljubitelj fudbala ne bi ni propustio.

Ukoliko ste planirali da se u sredu zaputite u Smederevo, važna vest glasi da je FSS meč Železničar – Radnički 1923 proglasio utakmicom visokog rizika, te će svaki gledalac na stadion FK Smederevo moći da uđe isključivo sa ulaznicom.

Ulaznice su besplatne, a možete ih preuzeti u prostorijama FK Železničar u Savskoj 4 na Sodari u utorak, 24. maja, od 9 do 20 sati, kao i na dan odigravanja meča u sredu, od 9 do 12 sati. Takođe, karte se mogu preuzeti i u Smederevu neposredno pred početak utakmice.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели FK Železničar Pančevo (@fk_zeleznicar_pancevo)

Bez obzira na to za koji od ovih termina se odlučite, važno je da znate da ulaznice mogu da se podignu isključivo uz ličnu kartu, po principu – jedna ulaznica, jedna lična karta.

Ulaznice možete preuzeti i za nekog drugog, ali uz ličnu kartu te osobe, nikako drugačije. Dodatne informacije mogu se dobiti na broj telefona 069/664-529. Druga utakmica baraža igra se u nedelju, 29. maja, u 16 sati, u Kragujevcu.