FUDBAL: Železničar ostvario prvi superligaški trijumf na domaćem terenu

Jedini pančevački fudbalski superligaš, FK Železničar u 12. kolu Super lige Srbije, odmerio je sinoć snage sa ekipom IMT-a na Sportskom centru Mladost i dao Pančevu razlog za slavlje, a navijačima povod za višeminutni vatromet.

Utakmica je završena rezultatom 3:1 (1:1) čime je Železničar prekinuo dužu seriju poraza u ovom rangu takmičenja, a Pančevo je zabeležilo prvu superligašku fudbalsku pobedu u istoriji, kada je reč o utakmicama na domaćem terenu

Sa dolaskom novog stručnog štaba na čijem je čelu Nebojša Petrović Maradona, a kojim rukovodi trener Nenad Mijailović, stigla je i dugoočekivana pobeda.

Nenad Mijailović železničar
Novi trener Nenad Mijailović, foto: FK Železničar, @babin.ph

Trener Mijailović je odlučio da utakmicu počne tim u sastavu: Ognjen Lukić, Marko Konatar, Vojislav Stanković, Lazar Romanić, Aleksandar Đorđević, Stefan Hajdin, Damjan Krajišnik, Bojan Balaž, Ivan Lakićević, Stefan Purtić i Evgenij Pavlov. Već na početku drugog poluvremena Lukića je na golu zamenio Mladen Živković, a Romanića Dario Grgić. Nešto kasnije, na terenu su se našli i Đorđe Šušnjar, Dušan Pantelić i Marko Jovanović.

Od samog početka utakmice tempo je bio jak, a poveli su gosti već u osmom minutu golom Nikole Vukića.

Ipak, to nije omelo momke u belim dresovima, pa je 20 minuta kasnije došlo do izjednačenja. Damjan Krajišnik je odlično šutirao sa distance, golman IMT-a Miloš Gordić kratko je odbio loptu, a na pravom mestu našao se Stefan Hajdin1:1.

Stefan hajdin železničar

U drugom poluvremenu videlo se još jasnije koliko je Pančevcima stalo do pobede i koliko su odlučni da do nje i stignu.

A put do tamo je vodio preko solo prodora u koji je Dario Grgić krenuo 72. minutu, ali je u jurišu ka golu gostiju nepropisno zaustavljen u njihovom kaznenom prostoru. Usledila je najstroža kazna za IMT, a sa bele tačke precizan je bio Evgenij Pavlov.

evgenij pavlov železničar imt

Konačan rezultat zapečaćen je u 84. minutu, a pančevačka publika prvi put je imala priliku da na nekoj od utakmica vidi ovakvu situaciju: nesiguran u ono što se desilo na terenu, glavni sudija Milan Mitić je nakratko zaustavio meč kako bi otrčao da pogleda snimak VAR-a na ekranu da bi tako proverio da li je igrač IMT-a igrao rukom u svom šesnaestercu.

Nije mu trebalo više od par sekundi za odluku – ponovo jedanaesterac. Zanimljivo je u roku od deset minuta oba penala skrivio isti igrač IMT-a, defanzivac Nikola Savić, momak koji će definitivno ovaj meč želeti da što pre izbriše iz svog sećanja.

Siguran realizator kazne bio je Dario Grgić koji je tako postavio konačnih 3:1.

dario grgić Stefan hajdin železničar imt

– Ova utakmica je bila takva da je mogla da ode i na jednu i na drugu stranu. Mislim da je viđen dobar fudbal, da je publika, koja je i ovoga puta došla u velikom broju, imala šta da vidi. Ostvarili smo pobedu koja nam mnogo znači, kako bismo pokušali da ispravimo i nadoknadimo propušteno iz ranijih mečeva. Srećan sam, čestitam mojim igračima i nadam se da će nam ovaj trijumf biti podstrek za dalji rad i izlazak iz opasne zone – rekao je trener Železničara Nenad Mijailović na konferenciji za novinare posle utakmice.

Već posle gola Darija Grgića pored stadiona počeo je vatromet u organizaciji navijača. Evo kako je to izgledalo: