ATLETIKA: Tri medalje za Tamiš na mitingu „Čika Pišta”

U Srbobranu je u subotu, 27. maja održan prvi memorijalni atletski miting pod nazivom „Čika Pišta”, u znak sećanje na legendarnog atletskog trenera Ištvana Pekalića Pištu.

Organizator takmičenja je bio Atletski klub Srbobran,a među skoro 200 atletičara iz vojvođanskih atletskih klubova bile su i četiri atletičarke Atletskog kluba Tamiš iz Pančeva predvođene trenerom Zoranom Kocićem. One su ostvarile odličan plasman osvojivši tri medalje.

U trci atletskih škola B, na deonici od 60 m, Milica Slavujac je ubedljivo osvojila prvo mesto i zlatnu medalju sa rezultatom ličnog rekorda od 9,50 s.

Nikolina Radovanović je u kategoriji atletskih škola A (U12) na deonici od 60 m trčala kvalifikacije i finalnu trku i osvojila srebro, takođe sa rezultatom ličnog rekorda od 8,78s.

U kategoriji mlađih pionirki (U14), na deonici od 100 m, Nađa Cvetković je trčala prvo kvalifikacije, da bi u finalnoj trci osvojila bronzanu medalju sa rezultatom novog ličnog rekorda od 13,47 s.

– Nađa je za prvoplasiranom i drugoplasiranim atletičarkom zaostala samo 25 stotinki. Ova atletičarka je velika nada našeg kluba kada je reč o predstojećem prvenstvu Vojvodine i Srbije u disciplinama 60 m i 200 m – istakao je trener Zoran Kocić.

Dunja Vučković je četvrta prošla kroz cilj u trci na 60 m atletske škole A, te joj je medalja izmakla za malo.