ATLETIKA: Pančevac Vladimir Mirkov osvojio ZLATO na Prvenstvu Srbije

Uzbudljiv sportski vikend za nama protekao je u znaku Prvenstva Srbije za mlađe juniore u atletici, a nakon vesti da je Pančevka Valentina Mirkov u subotu osvojila bronzu, Atletski klub Panonija zabeležio je dan kasnije još jedan veliki uspeh: Valentinin rođeni brat Vladimir Mirkov osvojio je zlatnu medalju u disciplini sportskog hodanja na 3.000 metara.

Vladimir je i u prethodne dve godine u svojoj kategoriji osvajao šampionske titule u ovoj disciplini, a rezultati koje je postigao u 2023. godini doneli su mu nagradu Grada Pančeva i Sportskog saveza Pančevo.

Startujući hrabro, Vladimir je brzo zauzeo drugu poziciju iza Sredanovića iz AK Sručin, ali nije mu dugo dozvolio da zadrži prednost. Na polovini trke, Mirkov je preuzeo inicijativu, prešao na vodeću poziciju i sačuvao je do samog cilja.

Štaviše, ubrzo je drugoplasiranog ostavio iza sebe za više od 100 metara, sačuvao prednost i, uz samo jednu tehničku opomenu, u cilj ušao kao prvi i tako u novoj sezoni za svoj klub osvojio zlatnu juniorsku medalju!

– Ova trka je više bila taktička i išli smo na medalju, ali već sledećeg vikenda na Prvenstvu Srbije za starije juniore ići ćemo na rezultat, bez obzira na to što će Vladimir nastupiti sa starijim takmičarima – rekao je Vladimirov trener Saša Stojilović.

Pored Vladimira na predstojećem takmičenju nastupiće i Valentina Mirkov i MIlica Jelić.