AKO SE PO JUTRU DAN POZNAJE…: Prva utakmica „ŽELEZNIČARA“ u Turskoj i prva POBEDA!

Fudbalski klub „Železničar“ iz Pančeva trenutno je na pripremama u Antaliji u Turskoj, gde se momci iz našeg najperspektivnijeg fudbalskog kluba spremaju za nastavak takmičenja u Prvoj ligi Srbije.

Planirano je da njihov boravak u Antaliji traje od 4. do 17. februara, a da li će se intenzivni treninzi isplatiti proveravaće se već na licu mesta na kontrolnim utakmicama.

Prva takva utakmica odigrana je jutros protiv FK Alanija iz Vladikavkaza (Rusija) i za pančevački klub sve je krenulo obećavajuće – uz pobedu: Alanija – Železničar 1:2 (1:1).

Železničar je poveo već u osmom minutu, a strelac je bio Lazar Milošev. Pogodak za izjednačenje u 22. minutu postigao je Rus Batraz Gurtsiyev.

Želja je poveo u 55. minutu kada je efektnim udarcem glavom Mateja Zuvić poslao loptu pravo na mesto gde je zabeležena još jedna pobeda Železničara.

– Odlična provera za naš tim, u izvanrednim uslovima. Alanija je ozbiljan rival koji se dugo priprema ovde u Antaliji, a da ne pričam o bogatoj istoriji i tradiciji ovog kluba, kao i njegovim rezultatima. Počeli smo polako da pravimo kostur ekipe. Momci su, kao i uvek, bili na visini zadatka i možemo da budemo jako zadovoljni dosadašnjim radom – istakao je posle utakmice trener Zoran Stojanović.

Naredne kontrolne utakmice Želja igra:

• 9. februara protiv ukrajinskog Metalista iz Harkova,
  • 12. februara protiv ekipe Akron Toljati (Rusija),
  • 16. februara protiv FK Zorja Lugansk (Ukrajina).

Detaljan izveštaj sa današnje utakmice pogledajte na zvaničnoj Fejsbuk stranici „Železničara“: