SUPERLIGA SRBIJE U RUKOMETU: Dinamu bodovi, Vranju aplauzi

Ponedeljak svakako nije baš rukometni dan, ali svi oni ljubitelji igre sa lepljivom loptom koji su večeras bili u Pančevu, u Hali sportova na Strelištu, mogli su da uživaju. Zbog obaveza u EHF kupu, rukometaši Dinama su večeras ugostili Vranje 1957 i morali su dobro da se pomuče da stignu do sedmog prvenstvenog trijumfa.

Momci trenera Dragana Markovića slavili su pobedu od 25:23 (12:14), ali i da je rezultat bio drugačiji, ne bi bilo nezasluženo. Gosti iz Vranja predstavili su se u lepom svetlu, iznenadili su favorita u prvom poluvremenu, ali Dinamo se u nastavku prenuo i pokazao da je ipak kvalitetniji tim.

Vranjanci su na krilima bravuroznih intervencija svog golmana Mladena Španjevića i sjajnog Đorđa Čolovića, koji je rešetao mrežu domaćeg tima, iskoristili opuštenost momaka u crnim dresovima pa su na odmor otišli sa dva gola viška – 12:14. Imao je očigledno trener Dragan Marković šta da kaže svojim pulenima tokom desetominutnog odmora, tek, u nastavku je viđena drugačija slika na parketu pančevačkog „hrama sporta”.

Odbrana Dinama postala je čvršća i neprobojnija, gosti su počeli da gube dah, a odgovornost je preuzeo fenomenalni Stefan Ilić. Sjajni levi bek Dinama postao je centralna figura susreta jer je neodbranjivim „bombama” potpuno razbio „oklop” oko gola Vranja. Nanizao je Stefan nekoliko efektnih golova i umnogome doprineo da Dinamo potpuno preuzme kontrolu nad utakmicom i povede sa 20:17.

Nisu se gosti predavali ni tada, iako su mnogi u dvorani pomislili da je meč „prelomljen”.

Igrao se 53. minut kada je Nemanja Marjanović na golu Dinama, pri rezultatu 23:21, fenomenalno intervenisao i zaustavio zicer u kontri Vranjanaca, ali ni to nije demoralisalo izvanredne goste.

Stigli su na 24:23, trener Marković je reagovao tajm-autom, a u sledećem napadu Dinama Ilija Bogdanović se izborio za svoju poziciju na crti i lepim potezom poslao loptu tamo gde su želeli da je vide i navijači – u mrežu, iza leđa golmana Vranja.

– Zadovoljan sam onim što su moji igrači pokazali. Pružili smo dostojan otpor Dinamu, nadam se da smo opravdali poverenje publike koja je mogla da uživa u lepoj rukometnoj predstavi. Hvala ljudima iz Dinama na gostprimstvu, a mi se okrećemo narednim protivnicima. Naš cilj je opstanak – rekao je trener Vranja Aleksandar Radosavljević.

Tim iz Pančeva je ovu utakmicu odigrao u sastavu: Nikola Ćirović, Boris Dornjei, Nikola Bekić, Nikola Stamenković, Ilija Bogdanović (pet golova), Marko Perović (tri), Radovan Ostojić (tri), Vuk Novaković, Veljko Čabrilo (tri), Nikola Stamatović, Nemanja Marjanović, Vael Trabelsi, Miloš Kostadinović (jedan), Nikola Jezdimirović (jedan), Stefan Ilić (osam) i Miloš Grozdanić (jedan gol).

– Čestitam gostima na izvanrednoj utakmici. Da su uzeli bod ili čak oba, ne bi bilo nezasluženo. Možda sam i pogrešio u izboru igrača utakmice, jer je taj epitet apsolutno zaslužio golman Mladen Španjević. Moji igrači su opušteno ušli u meč, nismo bili ni kompletni, ali jedino dobro iz ovog meča jesu osvojeni bodovi – iskren je bio trener Dinama Dragan Marković.

Iako je meč bio neizvestan i uzbudljiv, na suđenje nije bilo nijedne zamerke ni sa jedne klupe (što je retkost u rukometu), a to znači da su delioci pravde Ivan Mošorinski i Aleksandar Pandžić odlično odradili posao.

Dinamo je sačuvao mesto u vrhu tabele, a narednog vikenda superligaši neće imati prvenstvenih obaveza. Sledi pauza zbog okupljanja reprezentacije Srbije… Šampionat se nastavlja 11. novembra kada će Pančevci gostovati u Ubu.