STRELJAŠTVO: U Pančevu održano Prvenstvo Vojvodine, nekoliko medalja ostalo u gradu

Pančevo je proteklog vikenda bilo domaćin Prvenstva Vojvodine u gađanju iz vazdušnog oružja. Po B program takmičili su se pioniri, a po C programu juniori i seniori. Takmičenje je organizovala Streljačka družina „Pančevo 1813”, a učestvovali su strelci iz 22 vojvođanska kluba. Nekoliko medalja ostalo je u Pančevu.

Pioniri Streljačke družine „Pančevo 1813” koji su se takmičili u gađanju iz vazdušnog pištolja osvojili su prvo mesto. Ovu ekipu činili su Jovan Kondić koji je osvojio srebrnu medalju pojedinačno sa 177 krugova, Ognjen Bunčić koji se okitio bronzom pogodivši 175 krugova i Oliver Zoraje sa 149 krugova. Pančevo su predstavljali Nikola Flora i Ana Negovanović.

Tim pančevačkih pionira takmičio se u gađanju iz vazdušne puške i zauzeo je peto mesto, dok je ekipa devojčica takmičenje završila na osmom mestu. Nadmetali su se: Ognjen Bunčić, Ognjen Đeletović, Luka Modošanov, Ana Negovanović, Ana Petković, Ivana Ančić i Elena Flora, Nikola Flora, Oliver Zoraje i Vukašin Šušić.

Ekipa seniora Streljačke družine „Pančevo 1813” bila je ubedljivo prva u gađanju iz serijske vazdušne puške po C programu. Značaj ove nagrade uvećava činjenica da su se Pančevci takmičili u veoma jakoj konkurenciji od 12 ekipa i 48 takmičara.

Gabriel Dautović je osvojio bronzanu medalju pojedinačno, a u timu su bili i Dalibor Pavlović i Nemanja Đorđević.

Ekipa družine „Pančevo 1813” okitila se srebrnim odličjem, a pored Nemanje Đorđevića koji je osvojio bronzu pojedinačno, takmičili su se i Ognjen Bunčić i Ognjen Lukić.

Zlatnu medalju osvojila je i Teodora Kondić koja je pogodila 371 krug. Ona je taj uspeh postigla u kategoriji juniorki, a zauzela je i peto mesto u nadmetanju seniorki.

Za „Pančevo 1813” nastupale su i Mirjana Stojanović, Stanka Jakimovska, Ana Negovanović i Nina Fara.

Svi takmičari stekli su pravo da se takmiče i na Prvenstvu Srbije koje će biti održano 6. i 7. maja u Ivanjici.