STONI TENIS: Pančevac Marko Milanović treći u Evropi

Petnaestogodišnjak iz Pančeva, Marko Milanović, FIDE majstor šaha i kadetski prvak i vicešampion Srbije u stonom tenisu, u singlu i dublu, osvojio je treće mesto na Evropskom juniorskom takmičenju u stonom tenisu za sezonu 2023/24 koje je održano u Dimitrovgradu.

Na ovo višednevno evropsko takmičenje Marko je otputovao sa reprezentacijom Srbije po pozivu selektora reprezentacije Bojana Crepulje i Daniela Toađera. Pored Marka, tim Srbije u toj klasi činila su još trojica momaka koji su najbolji na rang listi naše zemlje: Borisav Rajić, Nemanja Marković i Novak Zagorac.

Takmičenje je bilo veoma naporno i odvijalo se u više disciplina. Nakon 6 dana celodnevnih borbi protiv najboljih mladih igrača Evrope, najpre po grupama svako protiv svakog, a onda i u „nokaut” sistemu na ispadanje, Marko je u dublu sa svojim partnerom Novakom Zagorcem iz Kruševca osvojio bronzanu medalju u treće mesto u Evropi.

Zanimljivo je da su Marko i Novak, iako ne igraju zajedno, partneri još od pre dve godine, kada su na prvom zajedničkom nastupu na kadetskom Prvenstvu Srbije, osvojili drugo mesto u državi i srebrne medalje. Na ovom evropskom takmičenju njih dvojica su bili označeni kao drugi od dva para u toj klasi koji su sačinjavali Reprezentaciju Srbije. Prvi par su činili prvak Srbije u singlu Borisav Rajić i drugi po broju bodova Nemanja Marković.

Nesrećna okolnost po srpski tim je bila u tome što su se baš u poslednjem meču za medalju susreli naš Tim 1 protiv Tima 2. Posle teške borbe, Marko je pobedio prvaka države Borisava Rajića, a Zagorac je dobio Markovića. Nakon toga su i u dublu Milanović i Zagorac savladali Rajića i Markovića. Time je Timu 2 Reprezentacije Srbije pripala pobeda u međusobnom meču od 3:0 i bronzana medalja na ovom Evropskom turniru.

Marku je ovo treća međunarodna medalja ove godine, a prva evropska.

Podsećamo da je pre nekoliko nedelja na međunarodnom finalu Sportskih igara mladih održanom u Splitu ovaj Pančevac osvojio dva prva mesta i zlatne medalje u regionu i u šahu i stonom tenisu, čime je, uz prethodno osvojene državne titule i medalje u oba sporta, ovo za Marka postala najuspešnija sezona u karijeri. A tek mu je petnaest…