PLIVANJE: U Pančevo stigle medalje sa Kadetskog prvenstva

Grad u srcu Šumadije od 14. do 16. jula bio je dom najboljih mladih plivačica i plivačica u našoj zemlji. U Kragujevcu je održano Prvenstvo Srbije u konkurenciji kadeta, na kome se nadmetalo 130 takmičara iz 30 klubova.

Pančevci iz klubova Dinamo i Olimp su se sa ovog šampionata vratili okićeni medaljama.

Boje Dinama branili su: Sara Bokun, Danica Divljak, Danica Konstantinov, Andrea Ratković i Ognjen Mitić, a riznica trofeja ovog sportskog kolektiva obogaćena je za još tri odličja.

Danica Divljak je osvojila srebrnu medalju u disciplini 200 metara delfin, dok je Danica Konstantinov zaslužila dva bronzana odličja, i to posle nadmetanja na 100 i 200 metara leđno.

Odlične su bile i mlade takmičarke PK-a Olimp iz Pančeva.

Una Resanović je nakon osvajanja drugog mesta na Prvenstvu Vojvodine, sada u disciplini 200 metara leđno postala i vicešampion Srbije. Pored toga, ona je na ovom prvenstvu učestvovala i u trci na 100 metara leđno, gde je zauzela šesto mesto.

Pored Une, za Plivački klub Olimp, po prvi put nastupila je i Irina Alomerović koja je ostvarenim rezultatima potvrdila veliki talenat.