PLIVANJE: Čak 21 medalja za Dinamo na Plivačkom mitingu u Vrbasu

Takmičari pančevačkog Dinama izdominirali su na 13. Međunarodnom plivačkom mitingu „Bjelica kup” koji je održan u subotu, 22. jula, u Vrbasu.

Na ovom mitingu je učestvovalo čak 308 mladih plivačica i plivača iz 28 klubova iz Srbije i inostranstva. Takmičari su došli iz Kenije, Ugande, Rumunije, Mađarske i Hrvatske.

Boje Dinama branilo je 13 takmičara, a oni su u Pančevo doneli 21 medalju.

Za najuspešniju takmičarku u konkurenciji plivačica od osam godina proglašena je Pančevka Jelisaveta Lazić. Ona je osvojila najsjajnija odličja na 50 m kraul, 50 m prsno i 50 m delfin, dok joj je u trci na 50 m leđno pripala bronza.

Najuspešniji plivač mitinga u konkurenciji takmičara od 10 godina bio je Milutin Jocić. Naš mladi sugrađanin se sa ovog takmičenja vratio bogatiji za pet vrednih trofeja. Trijumfovao je u trkama na 50 i 100 m kraul, 50 m delfin i 50 m leđno, dok je u disciplini 50 m prsno treći stigao na cilj.

Miona Marin osvojila je srebrne medalje u trkama na 50 m kraul i 50 m leđno, dok je u disciplinama 50 m delfin i 100 m kraul zaslužila bronze.

Dariji Veličkovski pripale su srebrne medalje u nadmetanjima na 50 m prsno i 50 m delfin, a Martin Husarik je osvojio srebro na 50 m delfin i bronze na 50 m kraul i 50 m leđno.

Vasilije Živanović i Ilija Pušelja zaslužili su srebrne medalje na 50 m prsno, a u istoj disciplini Njegoš Knežević se okitio bronzom i tako osvojio svoju prvu medalju na zvaničnom takmičenju.