PLIVANJE: Anja Crevar ČETVRTA na svetu!

Pančevka Anja Crevar, plivačica Dinama, osvojila je 4. mesto na Svetskom prvenstvu u plivanju koje se održava u Dohi (Katar), u disciplini 400 m mešovito.

Anja se jutros sa vremenom 4:41.11 plasirala se u finale, a večeras je u finalnoj trci postigla vreme 4:38.93, te joj je medalja zamalo izmakla.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Пливачки Савез Србије (@plivacki_savez_srbije)

Zlato je osvojila Freya Constance Colbert iz Velike Britanije, sa vremenom 4:37.14, srebro Anastasia Gorbenko iz Izraela koja je na cilj stigla za 4:37.36, dok je bronzu uzela Italijanka Sara Franceschi čiji je rezultat 4:37.66.

Reprezentaciju Srbije na Svetskom prvenstvu u Dohi, koje je trajalo od 11. februara do danas, po odluci Plivačkog saveza Srbije, osim Anje Crevar, činili su i Andrej Barna, Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić, Nikola Aćin, Đurđe Matić, Uroš Živanović, Nina Stanisavljević, Martina Bukvić, Jana Marković i Katarina Milutinović.

U stručnom timu bili su Dušan Veličković, Sebastijan Higl, Marko Spasov i Bojan Race i fizioterapeut Uroš Pantović.

Anja Crevar je na ovom prvenstvu 14. februara plivala i u disciplini 200 delfin, gde je u polufinalu otplivala vreme 2:10.24 i zauzela deveto mesto.