ODBOJKAŠKI TRILER: Susret Borca i Mladog radnika usijao nerve navijača, „rulet” opet na strani gostiju

Kad neće – onda neće! Odbojkaši Borca pretrpeli su još jedan poraz u Superligi, ovog puta od Mladog radnika iz Požarevca, iako su, baš kao i u prethodnom meču, kada su u Hali sportova na Strelištu ugostili Ribnicu, bili blizu pobede.

I u derbiju začelja tabele, u duelu starčevačkog i požarevačkog superligaša, odigrano je pet setova, a „odbojkaški rulet” ponovo je bio na strani gostiju: Borac – Mladi radnik 2:3, po setovima: 26:24, 25:27, 23:25, 25:18 i 16:18.

Kada se saberu osvojeni poeni, tim iz Starčeva je bio bolji za tri (115:112), ali ipak su se radovali momci iz Požarevca koji su ovom pobedom, trećom uzastopnom, napravili ogroman korak ka opstanku.

Dobro su momci koje predvode treneri Vojislav Pavlović i Dušan Jović ušli u meč. Publici se predstavio i Gabriel Silveira, pojačanje Borca iz Brazila, pa je domaći tim imao prednost celim tokom prvog seta. Gosti su uspeli da stignu do neizvesne završnice, ali za preokret nisu imali snage.

I kada se učinilo da je došlo vreme da Borac ostvari prvu pobedu, ponovo se sve okrenulo. Imali su Starčevci prednost u drugom setu od 17:13, vodili su i sa 21:19, imali su i set loptu na 25:24, ali nisu uspeli… Možda je taj drugi set i usmerio tok utakmice.

Psihološki jači posle povratka „iz ponora”, Požarevljani su dobili treći set, poveli su sa 2:1, pa je sada Borac bio tim koji je morao da se vraća u meč.

Uspeli su Vladimir Knežević i njegovi drugovi, gosti su bili bez šansi u četvrtom setu…

A onda je usledio pravi odbojkaški triler. Peti set u kome su svoje prilike imali i jedni i drugi, Borac je imao dve meč lopte, ali ta koja je buka vredna pobede, kao da nije želela da padne u polje ekipe iz Požarevca.

Na kraju, ruke u vazduh podigli su odbojkaši Mladog radnika, ali svi oni koji vole Borac ne treba da gube nadu. Jer tim iz Starčeva je pokazao igru koja ohrabruje, pokazao je da može da se nosi sa najboljim klubovima u Superligi.

Borac je igrao u sastavu: Nemanja Stefanović, Ivan Ćirović, Nemanja Miletić, Aleksa Nikolić, Aleksa Nestorović, Stefan Fet, Gabriel Silveira, Vladimir Knežević, Saša Rajković i Nenad Madić. Šansu su čekali i Strahinja Tanev, Nemanja Jović, Bojan Poznić i Igor Ninić.

Narednog vikenda Borac ponovo igra na svom terenu. U subotu, 23. decembra, u Hali sportova na Strelištu gostovaće Niš. Utakmica počinje u 17 sati.