LIGA VOJVODINE U STRELJAŠTVU: Pančevački strelci ponovo najbolji

Novi Sad je prošlog vikenda ugostio najbolje mlade strelce u našoj pokrajini. U ovom gradu je održano finalno takmičenje Lige Vojvodine u streljaštvu, u konkurenciji kadeta i mlađih juniora, za sezonu 2022/2023.

Među najuspešnijim mladim strelcima ove godine, koji su se nadmetali u gađanju iz vazdušnog oružja, bilo je i devet takmičara Streljačke družine „Pančevo 1813”. Kao i mnogo puta do sada, naši mladi sugrađani su bili fenomenalni, osvojili su pregršt vrednih priznanja i još jednom pokazali da s pravom zauzimaju sam vrh ovog lepog olimpijskog sporta u našoj zemlji.

Iako još uvek pionir po uzrastu, Jovan Kondić je osvojio najsjajnije odličje u kategoriji kadeta koji su se nadmetali u gađanju iz vazdušnog pištolja, ostvarivši lični rekord od 544 kruga.

Šampion je postao i Marko Ninković. On je zlatnu medalju osvojio u kategoriji mlađih juniora, takođe u disciplini vazdušni pištolj. U osnovnom meču je pogodio 552 kruga, a u velikom finalu je trijumfovao sa 16:12.

Nemanja Đorđević se nadmetao u obe discipline. U takmičenju mlađih juniora u pucanju iz vazdušnog pištolja zauzeo je peto mesto sa 508 krugova, dok je u gađanju iz vazdušne puške bio prvi u grupi mlađih juniora sa 596,2 kruga u osnovnom meču i osmi nakon finalne runde.

Sjajni su Pančevci bili i u ekipnom takmičenju. Tim mlađih juniora Streljačke družine „Pančevo 1813” koji se nadmetao u gađanju iz vazdušnog pištolja je ubedljvo osvojio prvo mesto, a pored Marka Ninkovića i Nemanje Đorđevića, gađao je i Ognjen Bunčić koji je upucao 483 kruga.

Ekipa mlađih juniora pančevačke „družine”, u disciplini vazdušna puška okitila se bronzanim medaljama. Pored Nemanje Đorđevića tim su činili i Ognjen Lukić (564,8 krugova) i Ognjen Bunčić (559,7 krugova).

Iva Rakonjac se nadmetala u gađanju iz vazdušne puške u konkurenciji mlađih juniorki. Sa 409,1 pogođenim krugom bila je druga u osnovnom meču, ali je posle dramatičnog finala zauzela sedmo mesto, iako je važila za jednu od glavnih favorita na ovom takmičenju.

Posle nadmetanja u Novom Sadu, pioniri Jovan Kondić i Ognjen Bunčić će sa još dva pionira nastupiti i na Prvenstvu Srbije u gađanju iz vazdušnog pištolja koje je na programu 6. maja u Ivanjici. To će ujedno biti i poslednje takmičenje u gađanju vazdušnim oružjem u ovoj sezoni.

Streljački Savez Vojvodine je uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za sport, dodelio tri nove malokalibarske puške marke „Anschutz”, za tri perspektivna takmičara. U cilju unapređenja rada i rezultata u narednom periodu, vredne poklone dobili su Lana Džonić iz Inđije, Petar Erdei iz Novog Sada, ali i Aleksa Rakonjac, član Streljačke družine „Pančevo 1813”.