KARATE: Pet medalja za Pančevce iz kluba „Mladost” na Kupu Vojvodine

Takmičari karate kluba „Mladost“ postigli su lep uspeh na Kupu Vojvodine za kadete, juniore i seniore koji je održan u nedelju, 30. aprila u Novom Bečeju.

Kup je organizovao Karate savez Vojvodine, a na ovom nadmetanju su nastupili najbolji vojvođanski karatisti. Oni su se takmičili i pojedinačnim i ekipnim mečevima u katama i borbama.

Kada je reč o Pančevcima iz kluba „Mladost”, prvo mesto i zlatnu medalju je osvojila Iva Rakić u kategoriji kadetkinja u borbama. Seniorke su ekipno u borbama osvojile drugo mesto. Srebrnu medalju u pojedinačnim kategorijama je osvojio Aleksa Popov u kategoriji kadeta, borbe.

Bronzane medalje u borbama su osvojile seniorka Miljana Romanov i kadetkinja Anđela Đurđević.

Svi osvajači medalja su se plasirali na Kup Srbije koji se održava u subotu, 6. maja u Beočinu. U istoj opštini se dan kasnije, 7. maja, održava Dunav kup Srbije, na kome će nastupiti mlađe kategorije takmičara.