DŽUDO KUP U SARAJEVU: Prvo evropsko finale za Tamiš, Natalija Novaković vicešampionka!

Još jedan vikend protekao je u znaku sjajnih boraca Džudo kluba Tamiš iz Pančeva! Ovaj sportski kolektiv je imao svoje takmičare rasute po celom regionu, od Slovenije do Beograda, a epicentar „džudo zemljotresa” bio je u Sarajevu.

U glavnom gradu Bosne i Hercegovine održan je Evropski kup za starije pionire, a sve pod pokroviteljstvom Evropske džudo federacije. Nadmetalo se preko 230 mladih boraca iz 13 zemalja, a šezdesetak klubova poslalo je svoje predstavnike u Sarajevo.

Malu ali odabranu, tročlanu ekipu pančevačkog Džudo kluba predvodio je trener Vuk Košić, a naši superklinci ponovo su oduševili sve iskrene ljubitelje sporta u Srbiji!

Vicešampionka Sarajeva postala je sjajna Natalija Novaković koja se nadmetala u kategoriji do 63 kg.

Ona je u prvom evropskom finalu za Džudo klub Tamiš izgubila od domaće takmičarke Ane Simanić. Na putu do finala Nata je savladala najpre rivalku iz Hrvatske Noru Tomaš, a potom je pred sjajnom Pančevkom oružje morala da položi i Estonka Heleri Olev.

Sjajne mečeve u Bosni i Hercegovini imali su i ostali takmičari Tamiša.  Bronzane medalje u svojim kategorijama osvojili su talentovani borci Divna Milanović i Kristijan Lehni.

U ukupnom plasmanu Tamiš je zauzeo 16. mesto, što u tako velikoj i jakoj konkurenciji predstavlja veliki uspeh. Koliko značajan, neka posvedoči da je klub iz Pančeva, sa svoja tri borca bio ispred Crvene zvezde koja je imala 15 takmičara. Bravo za Tamiš!