DŽUDO: Bronza za Pančevca Radana Čigoju na turniru „Turija Open”

Predstavnik Džudo kluba Jedinstvo iz Kačareva, talentovani Radan Čigoja, osvojio je u subotu, 2. marta, bronzanu medalju na Međunarodnom turniru „Turija Open 2024” u Srbobranu.

Ovaj turnir sa tradicijom dugom tačno četvrt veka organizovao je Džudo klub Turija, a učestvovalo je oko 460 takmičara iz preko 50 klubova iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Republike Srpske (BiH), Rumunije, Bugarske, Mađarske i Rusije. Među takmičarima je bilo 311 dečaka i 150 devojčica koji su se nadmetali pojedinačno i ekipno u tri uzrasne kategorije (U14, U12, U10).

Radan Čigoja bio je jedini predstavnik Jedinstva na ovom turniru. Borio se u kategoriji starijih poletaraca U10 i osvojio je treće mesto. Prema rečima njegovog trenera Saše Anđelovića, odlično je radio, ali mu je ovoga puta falilo malo sportske sreće za još bolji plasman.

Podsetimo, Radan je sa prethodna dva takmičenja na kojima je nastupao u februaru doneo zlatne medalje. Bili su to međunarodni turniri „Okami open” u Novom Sadu i „Trudbenik Kortega” u Beogradu.