DRŽAVNO MAŽORET PRVENSTVO: Medalje za takmičarke iz Pančeva i Bavaništa

Državno prvenstvo u mažoret sportu – plesu, 14. „Diamond Baton” („Dijamantski štap”), održano je u subotu, 2. decembra , u dvorani Kulturnog centra Pančeva.

Takmičenje su organizovali Savez mažoretkinja Srbije i „Pančevačke Lavice”, uz podršku Grada Pančeva i Kulturnog centra.

Učestvovali su klubovi iz Srbije, Hrvatske i Crne Gore, a južni Banat su predstavile „Pančevačke Lavice”, kako one iz Pančeva, tako i dve grane kluba iz Starčeva i Bavaništa.

Predastavnice ta tri ogranka osvojile su 5 zlatnih medalja. Osvojili su ih kadeti mini grupa pom-pon iz Bavaništa, kadeti solo štap i kadeti solo pom-pon, Andjela Gabčik (u 2 kategorije), seniori solo štap, seniori solo pom-pon i seniori solo mace(mejs) – Katja Bogdanović (3 kategorije).

Srebrne medalje osvojili su: kadeti mini grupa pom-pon – „Pančevačke Lavice”, Hristina Ilić (juniori solo štap) i Marija Ćosić (juniori solo pom-pon).

Bronzane medalje dobili su: seniori mini grupa štap – „Pančevačke Lavice”, juniori solo štap – Marija Ćosić, seniori solo štap – Asja Bogdanović.