ATLETIKA: Takmičari iz Pančeva izdominirali u Vrbasu

Proteklog vikenda o Pančevu se u superlativima pričalo i u Vrbasu gde je u nedelju, 26. marta, održan četvoromeč pod nazivom „Vrbas kids 4”. Organizator je bio Atletski klub iz tog grada, a pored domaćina učestvovali su i atletičari Srbobranskog atletskog kluba, Atletskog kluba Tamiš i Atletskog kluba Panonija iz Pančeva.

Mladi atletičari su se takmičili u trkama na 60, 200 i 600 metara, kao i u štafetnim trkama, kao i u disciplinama skoka udalj i bacanje vorteksa.

Lav Grujević je tako osvojio zlatnu medalju u trci na 60 m, bacanju vorteksa i bronzu u štafeti, dok je Aron Stojić bio šampion u bacanju vorteksa, srebrni na 60 m i bronzani u štafeti.

Olga Gošić je osvojila bronzu na 200 m, srebro u vroteksu i u štafeti, a Anđela Stefanović je bila zlatna na 60 i na 200 m, kao i u štafetnoj trci 4 x 200 m. Srđan Nikolić je takođe osvojio zlato u trci štafeta 4×60 m, ali i dve srebrne medalje u trkama na 60 i 200 m.

Petar Sekulović je bio prvi u trci na 60 m i u bacanju vorteksa, a u trci na 600 m je osvojio bronzu. Nina Štrkalj je bila nepobediva u trkama na 60 i 200 m, a zlato je osvojila i u bacanju vorteksa. Valentina Mirkov je osvojila srebro na 60 i 200 m, a zlatne medalje u vorteksu i štafeti 4 x 200 m.

Zandi Štrkalj je bio prvi u trci na 60 m, drugi na 200 m i osvajač zlata u trci štafeta 4 x 200 m. Vladimir Mirkov je osvojio zlato u trci na 600 m, zlato u bacanju vorteksa i zlato u štafetnoj trci 4 x 200 metara.

– Ovaj miting će u narednom izdanju okupiti veći broj klubova iz cele zemlja a ovo je bilo samo uigravanje pred organizaciju većeg takmičenja. Oboreni su mnogi lični rekordi i osvojen je veliki broj medalja. Klubove koji su se takmičili veže duža saradnja, a pored toga bili smo zajedno i na zimskim pripremama u Deliblatskoj peščari – kažu u AK-u Panonija.

Atletičare Panonije uskoro očekuje serija prolećnih kroseva i niz takmičenja na prvenstvima Srbije.