ATLETIKA: Medalje za sva tri pančevačka kluba na Prvenstvu Srbije

ak panonija pančevo
AK Panonija i Olivera Jevtić

Atletičari sva tri pančevačka kluba – Dinama, Panonije i Tamiša, bili su uspešni na državnom šampionatu na distanci od 10.000 metara i na Prvenstvu Srbije za pionire koji su održani proteklog vikenda u Kraljevu.

Predstavnica Dinama Sanja Marić je u grupi atletičarki do 20 godina, osvojila zlato u trci na 10.000 metara, a već narednog vikenda je čeka finale seniorskog Kupa Srbije. Na Prvenstvu Srbije za pionire Dinamo je ovoga puta ostao bez medalja.

Boje Panoniju u Kraljevu je branilo pet takmičara. Valetnina Mirkov je nastupila na pionirskom šampionatu u disciplini sportskog hodanja na 2.000 metara. Višestruka osvajačica medalja i šampionka Srbije u ovoj disciplini je odmah nakon starta trke zauzela drugu poziciju, koju je do kraja i zadržala osvojivši srebrnu medalju sa rezultatom 12:06,45 minuta.

Valentina Mirkov

Za Panoniju su nastupili i Nina Štrkalj, Anđela Stefanović i Milica Jelić, kao i Mirko Stanković, koji je na Prvenstvu Srbije na distanci od 10.000 metara zauzeo peto mesto.

Atletičarka Tamiša Milica Bunčić osvojila je bronzanu medalju na državnom šampionatu na 10.000 metara, u konkurenciji devojaka do 20 godina.

– Ova medalja je jako vredna, ako se zna da je Milica imala šestomesečnu pauzu u treningu prouzrokovanu kompleksnim medicinskim tretmanom. Ovo je bila samo provera forme i trenutnog stanja pred državno prvenstvo za seniore, krajem juna – rekao je Zoran Kocić, trener u AK-u Tamiš.

U kategoriji seniorki u trci na 10.000 m pobedila je legendarna srpska atletičarka Olivera Jevtić.