Više od šezdeset lepotana na dva do četiri točka proizvedenih pre 1990. godine učestvovalo je u subotu, 10. juna, na prvom međunarodnom skupu oldtajmera priređenom na Trgu slobode u Pančevu.
Organizator ove nove gradske manifestacije je udruženje „Mini klasik klub”, a podršku su dali Grad Pančevo, Turistička organizacija Pančeva i brojni sponzori.
„Mini klasik klub” ima preko 180 članova, većinom vlasnika vozila mini moris ili zaljubljenika u tu marku automobila.
Upravo je mini morisa bilo možda i najviše na ovom skupu, ali nisu izostale ni zastave, golfovi, čuvene fiće, bube, mercedesi, folksvageni, peglice i druge marke koje bude uspomene i sećanja na neka prošla vremena.
Osim što su bila predstavljena na izložbi, vozila su učestvovala i u takmičarskom programu, a nagrade su se delile u šest kategorija: najstariji automobil, automobil koji je prešao najduži put da bi došao na skup, najlepši automobil, najbrojnija ekipa na skupu, najružniji automobil i nagrada za automobil koji se najviše dopadne publici.
Skup je otvorio gradonačelnik Pančeva Aleksandar Stevanović koji se zahvalio svim posetiocima na tome što su svojim dolaskom podržali ovaj događaj.
– Pančevo je u Srbiji poznato kao grad manifestacionog turizma, budući da se ovde održava veliki broj manifestacija sa višedecenijskom tradicijom. Iskreno se nadam da će i ovaj skup prerasti u jednu takvu manifestaciju i da ćemo i u narednim godinama ponovo imati priliku da u Pančevu na jednom mestu vidimo automobile kakvi se danas retko sreću ili nikako ne sreću na ulicama. Ovaj tip događaja će svakako obogatiti spektar raznovrsnih sadržaja koje naš grad nudi kako svojim sugrađankama i sugrađanima tako i gostima i turistima koji nam dolaze iz svih krajeva Srbije i regiona – poručio je Stevanović.
Prema rečima Srđana Bogavca, predsednika udruženja „Mini klasik klub”, udruženja koja su se predstavila na skupu došla su iz cele Srbije, iz zemalja bivše Jugoslavije i onih iz okruženja, poput Rumunije, a najstarije vozilo koje su posetioci imali priliku da vide potiče iz 1949. godine.
Na otvaranju je priređen i kulturno-umetnički program u kome su učestvovali KUD „Abrašević” i dečji hor „Vokal kids”.
Događaj je imao i humanitarni karakter budući da je bila postavljena donatorska kutija Udruženja „Ognjište”, a prilozi su se skupljali za akciju „Kupi korak da pobedimo rak” odnosno za pomoć pedijatrijskom odeljenju Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije.
Vi možete pomoći i uplatom na broj računa 340-11024157-94.
Pogledajte i video i veliki foto-album sa ovog događaja, a još snimaka pronađite na našoj Fejsbuk i Instagram stranici.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram