ATLETIKA: Ukupno pet medalja za Tamiš na Krosu Spartaka i Prvenstvu Srbije za pionire

Članovi Atletskog kluba Tamiš iz Pančeva učestvovali su proteklog vikenda na dva značajna takmičenja i na oba su postigli zapažen uspeh osvojivši ukupno pet medalja.

Najpre je u petak, 19. maja, u Opovu održan tradicionalni Kros Spartaka u organizaciji Atletskog kluba Opovo i tamošnje lokalne samouprave. Takmičilo se nekoliko stotina atletičara i atletičarki mlađih uzrasnih kategorija iz atletskih klubova koji akcenat stavljaju na razvoj atletskih škola i pionirskih selekcija.

Atletski klub Tamiš je učestvovao sa tri atletičarke i sve tri su osvojile medalje.

U trci mlađih atletskih škola na deonici od 300 m, Milica Slavujac je ubedljivo osvojila prvo mesto i zlatnu medalju. U istoj trci Una Vojvodić je bila treća i okitila se bronzom.

Nikolina Radovanović je trčala na deonici od 400 m, i takođe sa ubedljivom prednošću stigla do zlata.

Dvoje atletičara Tamiša, predvođenih trenerom Zoranom Kocićem, učestvovalo u subotu, 20. majam na Pojedinačnom prvenstvu Srbije u atletici u kategoriji starijih pionira – U16, održanom u Sremskoj Mitrovici.

Organizator prvenstva bio je Srpski atletski savez, a takmičilo se blizu 500 atletičara i atletičarki iz cele Srbije. Oboje Pančevaca vratilo se sa ovog takmičenja sa medaljom oko vrata.

U finalnoj trci pionirki na distanci od 2.000 m SH, Sara Gagić je ostvarila izuzetan uspeh i plasman, osvojivši bronzanu medalju i postavivši novi lični rekord od 11:55,51.

– Osvajanje bronzane medalje je ravno podvigu, s obzirom na to da je Sara mlađa pionirka, a takmičila se u kategoriji starijoj od svoje za pune dve godine. Treba napomenuti da je Sara Gagić šampionka Srbije u kategoriji mlađih pionirki U14 – istakao je trener Zoran Kocić.

U istoj diciplini (2.000 m SH),u kategoriji pionira, Veljko Hrnjez je takođe osvojio bronzanu medalju i postigao novi lični rekord od 11:55,01.

Treba napomenuti da je Veljko takođe osvojio bronzanu medalju i na zimskom dvoranskom prvenstvu Srbije u istoj disciplini.

Sara i Veljko su mlade nade AK Tamiša, potekli iz škole atletike matičnog kluba i pravi su naslednici starije klupske drugarice Milice Bunčić, najuspešnije atletičarke Pančeva, šampionke i reprezentativke Srbije u atletici.

Atletski klub Tamiš je osvajanjem dve medalje na Državnom prvenstvu stekao i titulu najuspešnijeg kluba iz Pančeva.